Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Koronavirüs sonrası çocuklarda hızla yayılan bu belirtiler için kırmızı alarm verildi!

İngiltere'de koronavirüse bağlı olarak çocuklarda yeni belirtiler ortaya çıkmaya başladı. Artan bölgesel iltihaplanma ve kızarıklık gibi sorunlar hastanelerde kırmızı alarma neden oldu.
Eklenme:
 Koronavirüs sonrası çocuklarda hızla yayılan bu belirtiler için kırmızı alarm verildi!

Koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini devam ettirirken İngiltere’de çocuklar için alarm verildi. Salgının can almaya devam ettiği ülkelerde çocukların büyük bir kısmında toksik şoka benzer çeşitli belirtiler yayılmaya başladı.

İlk olarak Çin’de başlayan ve kısa süre içerisinde tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgınından en fazla etkilenen ülkelerin başında ise İngiltere geliyor. Son dönemde ortaya çıkan bir durum ülke çapında Ulusal Sağlık Sistemi’nin harekete geçmesine neden oldu.

Çocuklarda bölgesel iltihaplanma meydana gelmeye başladı

Koronavirüs belirtilerinin ardından pek çok çocuk üzerinde toksik şoka benzer iltihaplanmalar yaşanmaya başladı. Çocukların vücutlarında meydana gelen bölgesel kızarıklar ve iltihaplanmalar büyük şaşkınlığa neden oldu. Hastanelere bu konuda önemli uyarılar yapıldı.

Koronavirüse bağlı olarak çocuklarda görülen belirtilerde değişimler yaşandı. Çocuklar arasında ateşli sendromlarla birlikte belirtilerde farklı durumlar da görülmeye başlandı. Özellikle şiddetli karın ağrısı, sindirim sistemi sorunları, dil ve ciltte kızarıklık, vücutta kızarıklık ve şişlik gibi çeşitli belirtiler görülmeye başlandı. Bu belirtilerin giderek artması ise İngiltere’de çocuklar için kırmızı alarmın verilmesine neden oldu. Bu belirtileri gösteren çocuklarına arasında  koronavirüs testi negatif çıkan çocukların da olması son derece dikkat çekti. Konu hakkında araştırmalar devam ediyor.


İlgili Yazılar
Çocukları hastalıktan korumanın yolları
4 10 2020 - 09:46
Güçlü bağışıklık için 7 doğal öneri
2 10 2020 - 09:21
Sağlıklı yaşam için sofranızdan eksik etmemeniz gereken 10 besin
29 09 2020 - 16:51
Bağışıklık sistemini güçlendiren bitki çayları
29 09 2020 - 16:37
Meyve tüketirken dikkat edilmesi gerekenler
23 09 2020 - 09:13
Evde diş beyazlatmak için doğal çözümler
22 09 2020 - 13:49
Yorum Yap