Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Koronavirüs Hayalet Pozitif Nedir?

Prof. Dr. İlyas Dökmetaş, İzlanda'da yapılan araştırmaları gözler önüne sererek birçok pozitif çıkan vakalarda hastaların koronavirüs semptomlarını taşımadıklarını ve bu vakaların yarısının hayalet pozitif olduğunu ifade etti. 
Eklenme:
 Koronavirüs Hayalet Pozitif Nedir?

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim üyelerinden biri olan Prof. Dr. İlyas Dökmetaş, artan koronavirüs vakaları sonrasında İzlanda’da yapılan son istatistikler hakkında bilgi verdi. Araştırmalarda pozitif görülen vakalarda şu ana kadar hastalığın hiçbir semptomunun görülmediğini söyleyen Dökmetaş, ülkemizde de bunun artmasının nedenlerinden biri olarak bunu gösterdi. 

İzlanda’da devam eden koronavirüs vakalarının araştırılması yönündeki bilgileri paylaşan Dökmetaş, çarpıcı ayrıntılara da değinmeden geçemeyerek bir kez daha herkese uyarılarda bulundu. Şu ana kadar 170 bin kişi üzerinde test yapıldığını belirten Dökmetaş, bunlardan 270 kadarının pozitif çıktığını ancak bunlardan 124’ünde hastalığın semptomlarına rastlanmadığını ifade etti. 

Her İnsanda Semptomlar Aynı Değil 

Bilim Kurulu üyelerinden Prof. Dr. Ateş Kara‘da yapılan araştırmalar nezdinde koronavirüs vakaları için hastalığın bulgularının her insanda aynı olmadığını söyledi. Karantinanın öneminden bir kez daha bahseden Kara, insanların herkese karşı hastaymış gibi yaklaşması gerektiğini ve buna göre önlem alınması yönünde görüş bildirdi. 

 

 


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
İmmün plazma tedavisi nedir?
2 04 2020 - 10:55
Bilim Kurulu Nedir? Bilim Kurulu’nun Görevleri ve Üye Listesi
31 03 2020 - 15:40
Klorokin Nedir? Koronavirüs Tedavisinde Klorokin’in Önemi
31 03 2020 - 15:22
Süper Taşıyıcı Nedir? Kimler Süper Taşıyıcı Olabilir?
31 03 2020 - 12:14
Uzaktan Eğitimde Kullanılan Zoom Uygulaması Nedir?
31 03 2020 - 10:51
Nesli Tükendiği Düşünülen Misk Kedisi Nedir?
30 03 2020 - 15:12
Yorum Yap