Konya’da kuyumculardan 30 kilogram altın topladığı öne sürülen şahıs sevgilisinin evinde yakalandı

Konya'da ve İstanbul'da bulunan Sarraf ve kuyumcular ile anlaşan sattıktan sonra geri ödeme vaadi ile yaklaşık 30 kilogram altına aldığı iddia edilen kız arkadaşıyla birlikte İstanbul'da yakalandı.

28.07.2019 - 10:09
28.07.2019 - 11:28
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Konya’nın Merkez Meram ilçesinde bulunan Bedesten Çarşısı’nda 7 yıldır kuyumculuk yapan M.G’nin çevre esnaflardan geri ödeme vaadi ile aldığı altınları da alarak kayıplara karıştığı yönünde şikayetler gelmesi üzerine polis ekipleri çalışma başlattı. Yapılan çalışmalar sonucunda M.G’nin, İstanbul Beşiktaş’ta bulunan kız arkadaşının evinde olduğu belirlendi. Konu hakkında özel bir ekip kurulurken M.G. ile Ö.Y. İstanbul Beşiktaş’ta bulunan evde gözaltına alındı. Aynı zamanda adreste yapılan aramada bir miktar para küpe bilezik ve kolye ele geçirildiği öğrenildi.

Kendi dükkanımı boşalttım

Gözaltına alındıktan sonra Konya’ya getirilen ve sağlık kontrolünden geçirilen şüphelilerden M.G.  bu sırada kendisini görüntülemeye çalışan basın mensuplarına dönerek abartıldığı kadar 50 kilogram 30 kilogram altın olmadığını kendi dükkanını boşalttığını ve istediği zaman açabileceğini söyledi. Sağlık kontrolünün ardından sorguya alınan şüpheli kimseden altın toplam adını ve piyasada olan borcu nedeniyle kendi dükkanındaki altınları alıp İstanbul’a gittiğini bir süre sonra yeniden Konya’ya dönmeyi planladığınız dile getirdi.

15 Esnaf şikayetçi oldu

Konya’da 7 yıldan bu yana kuyumculuk yaptığı öğrenilen kent merkezi ve İstanbul’daki sarraf ve kuyumcular dan sattıktan sonra geri ödeme vadi ile yaklaşık 30 kilogram altın topladığını ve kayıplara karıştığı iddiasıyla 25 temmuz tarihinde 15 esnaf savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim