Konya ve Antalya’da FETÖ operasyonu

Konya ve Antalya merkezli gerçekleştirilen FETÖ Operasyonlarında bir çok kişi hakkında hem gözaltı hem de yakalama kararı çıkartıldı.

13.12.2017 - 10:12
13.12.2017 - 10:12
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Sabah saatlerinde Konya ve Antalya merkezli FETÖ operasyonları gerçekleştirildi. Büyük gözaltı operasyonunda aralarında mahrem imamlarında bulunduğu toplam 135 şüphelinin savcılık tarafından ifadelerine başvurulacak.

Sabah saatlerinde Konya merkezli 34 il kapsamında Fetullahçı Terör Örgütü FETÖ soruşturması kapsamında örgüt tarafından Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) yerleştirilen personele “mahrem imamlık” yaptıkları iddiası adı altında 47’si muvazzaf asker olmak üzere 70 kişi hakkında gözaltı kararı çıktı.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan FETÖ soruşturması kapsamında daha önceden da yakalanan ve aralarında “mahrem imamları”nın verdikleri ifadeler doğrultusunda yerleri tespit edilen 47’si muvazzaf asker olan 70 kişi için yakalama kararı çıkartıldı. Bu kişilerden 47’sinin muvazzaf asker, 23’ünün ise TSK’dan ihraç edilenler listesinde yer aldığı öğrenildi.

FETÖ’cülere Operasyon

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi (KOM) ekiplerince sabah saatlerinde Konya il genelinde operasyon gerçekleştirildi. Gözaltı kararı bulunan kişiler hakkında yapılan araştırmalar neticesinde bunların Kara Kuvvetleri Komutanlığı ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığında görev yaptıkları tespit edildi.

Antalya merkezli gerçekleştirilen FETÖ operasyonları kapsamında ise 65 şüpheli için gözaltı kararı verildi. Alınan son bilgiler ışığında Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 24 il kapsamındaki 99 adresi düzenlenen baskınlarda 36’sı memur, 25’i asker ve polis, 4’ü sivil toplamda 65 kişi hakkında gözaltı kararı çıktı. Soruşturmanın ilerleyen zamanlarda derinleştirilebileceği belirtilirken gözaltı sayısında da bir artışın beklendiği ifade edildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim