Konut Sahibi Olmak İsteyenlere Halkbank’tan Enflasyona Endeksli Konut Kredisi

Halkbank, konut sahibi olmak isteyen müşterilerine özel çözümler üretmeye devam ediyor. Konut sahibi olmak isteyenler enflasyona endeksli olarak Halkbank’tan kredi alabilecek. Halkbank, müşterilerinin finansal ihtiyaçları için özel çözümler sunmaya devam ediyor. Konut sahibi olmak isteyen müşterilerine özel bir kredi seçeneği hazırlayan Halkbank, Enflasyona Endeksli Konut Kredisi verecek. Kredi kapsamında 120 aya kadar vade seçeneği sunulurken, […]

18.06.2019 - 12:41
18.06.2019 - 12:41
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Halkbank, konut sahibi olmak isteyen müşterilerine özel çözümler üretmeye devam ediyor. Konut sahibi olmak isteyenler enflasyona endeksli olarak Halkbank’tan kredi alabilecek.

Halkbank, müşterilerinin finansal ihtiyaçları için özel çözümler sunmaya devam ediyor. Konut sahibi olmak isteyen müşterilerine özel bir kredi seçeneği hazırlayan Halkbank, Enflasyona Endeksli Konut Kredisi verecek. Kredi kapsamında 120 aya kadar vade seçeneği sunulurken, kredinin faiz oranları TÜFE’ye bağlı olarak değişecek. Ayrıca taksit tutarı da enflasyon oranı ile birlikte düşecek.

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan yaptığı açıklamada, bankacılık faaliyetleri kapsamında müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik özel ürünler sunmaya devam ettiklerini belirterek, Türkiye ekonomisinin dengelenme sürecinde atılan adımlarla piyasaların rahatladığını ve enflasyon oranında düşüş beklentileri doğrultusunda müşterilerine yeni ürünler geliştirdiklerini söyledi.

Enflasyona Göre Faiz Oranları Güncellenecek

Halkbank’ın müşterileri için hazırladığı yeni ürünü olan enflasyona endeksli konut kredisinde faiz oranları, müşterilerin tercihine göre 6 ayda ve 12 ayda bir otomatik olarak güncellenecek. Banka tarafından sözleşmede belirlenen marj oranı eklenerek, güncelleme talebinin yapıldığı aydan bir önceki ayda TÜİK tarafından açıklanan TÜFE (Tüketici Fiyatları Endeksi) yıllık yüzde değişim oranına göre yeni faiz oranı açıklanacak. Ayrıca Halkbank müşterilerini korumak için kredilerine azami bir faiz oranı belirleyecek. Enflasyona göre belirlenecek olan yeni faiz oranı azami faiz oranını aşamayacak. Ayrıca müşteriler kredilerini erken ödemek istemeleri durumunda erken ödeme tazminatı ödemek zorunda kalmayacak.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim