1. HABERLER

  2. KADIN

  3. Yüzü Daha İnce Göstermek İçin Kontür Nasıl Yapılır?
Yüzü Daha İnce Göstermek İçin Kontür Nasıl Yapılır?

Yüzü Daha İnce Göstermek İçin Kontür Nasıl Yapılır?

A+A-

Dünyada, hepsi birbirinden güzel olan birçok farklı yüz şekli var. Bununla birlikte, yüzünüzün şeklini değiştirmek, ne nedenle olursa olsun, makyajla mümkündür. Geçtiğimiz birkaç yılda, şekillendirme ayrı bir sektör haline geldi, dünyanın her yerinden insanların yüz özelliklerini yeniden şekillendirmelerini ve tanımlamalarını sağladı.

Yüz kontürü adı verilen bu uygulama ile yüzünüzün hatlarını daha ince ve daha keskin göstermek mümkün. Peki, kontür nasıl yapılır? Yüzü kontür yaparak inceltmek mümkün mü? İşte detaylar…

Yüzü Daha İnce Göstermek İçin Kontür Nasıl Yapılır?

Yüz Kontürleme Teknikleri

Yüzünüzü kontürleme teknikleriyle nasıl daha ince hale getireceğinize dair adım adım talimatlara göz atın:

Dışarıdaki cilt tonu: Amaç, yüzünüze pürüzsüz ve ten rengini vermektir. Yapmanız gereken ilk şey, fondöten uygulamak ve düzenli olarak yaptığınız gibi astar kullanmaktır. Her gün fondöten uygulamak istemiyorsanız, bunun yerine renkli nemlendiriciyi tercih edin.

Kapatıcı uygulayın: Kapatıcı, yüzünüzdeki lekeleri ve koyu halkaları gizlemek içindir, böylece renkleri uygulamak daha yumuşak ve kolay bir işlem haline gelir. Yüzünüzün belirli bölgelerini, özellikle de dikkat çekmek istediklerinizi vurgulayın. Gözaltı bölgenize kapatıcı uygulayarak koyu halkaları çıkarın. Ayrıca, burnunuzun köprüsüne, alnınızın orta kısmına ve çenenizin ucuna kapatıcı kullanmanızı öneririz. Bu bölümleri karıştırmak için ıslak bir güzellik karıştırıcısı kullanın ve ardından biraz pudra uygulayın.

Yüzü Daha İnce Göstermek İçin Kontür Nasıl Yapılır?

Tanım oluştur: İşlemdeki en önemli adım budur. Bazı bölgelere gölgeler ekleyerek yüzünüzde inceltme efekti oluşturabilirsiniz. Doğal cilt tonunuzdan biraz daha koyu olan bir kontür pudrası veya krem seçin. Size doğal bir görünüm kazandıracağı için mat tonu tercih edin. Kulaklarınızdan yanak merkezlerine çizgiler çizin, yanak boşluklarına şekillendirici krem veya toz uygulayın. Saç çizgisinin kenarına, alnınıza ve burnunuzun yanlarına uygulayın. Her alanı karıştırmak için yukarı doğru yumuşak hareketlerle kontur fırçası kullanın. Bu, daha küçük bir burun ve alın yanılsaması yaratacak ve elmacık kemiklerinizi yükseltecektir. Zaten küçük bir burnunuz veya alnınız varsa, bu adımı atlamakta özgürsünüz.

Çene çizgisini inceltme: Kremi veya tozu karıştırdıktan sonra, aynı koyu tonu çene çizginizin her iki tarafına da uygulayın. Yuvarlak şekilli bir yüzünüz varsa, bu teknik yüzünüzü daha ince ve daha uzun görünmesini sağlar.

Allık uygulayın ve vurgulayın: Yumuşak bir allık alın ve yanaklarınızın, elmacık kemiklerinizin üzerine uygulayın. Dairesel hareketlerle dışa doğru karıştırın. Cildinize ışık katmak ve parlamak için hoş bir vurgulayıcı kullanın. Burnunuzdan aşağı, elmacık kemiklerinizin üzerinde tozunu alın. Yüzün bu ışıltılı tonlarla patlayacak.

Kaşlarınıza dikkat edin: Yüzünüze tanım eklemek gerektiğinde kaşlar da çok kullanışlıdır. Bir kaş kalemi kullanarak, kaşlarınızı doldururken doğal kemerinizi takip edin. Köşeli kaşlar gözleri yukarı çeker ve daha ince, uzun bir yüz illüzyonuna neden olur.

Gözlerinize tanım verin: Onları yüzünüzün odak noktası yapmak için drama ekleyin. Daha dolgun bir yüzünüz varsa, yüzünüzün daha ince görünmesi için daha koyu göz makyajı kullanın. İnce dumanlı bir görünüm vermek için siyah göz kalemi kullanın. Siyah rimel kullanarak tanım ekleyin.

Nötr dudaklar: Koyu göz makyajı yaparken, nötr dudaklarla görünümü dengeleyebilirsiniz. Doğal veya çıplak bir dudak parlatıcısını tercih edin.

Yüzü Daha İnce Göstermek İçin Kontür Nasıl Yapılır?

Yüzünüzü Daha İnce Göstermek İçin Püf Noktaları

Aşağıdaki makyaj püf noktaları ile en iyi yüz özelliklerinizi geliştirebilir ve aynı zamanda yüzünüzün daha ince görünmesine yardımcı olabilirsiniz:

  • Makyaj kullanırken, koyu tonlar genellikle çekilmek için kullanılırken, daha hafif gölgeler belirli özellikleri öne çıkarmak için kullanılır. Doğal ten renginizden biraz daha koyu olan mat bronzlaştırıcıya veya kontur rengine yatırım yapın. Ayrıca cildinizden biraz daha hafif olan ışıltılı bir vurgulayıcıyı da alın. Bir toz veya krem ürünü ya da her ikisini birden kullanmayı seçebilirsiniz! Ancak, hangisini kullanmaya karar verirseniz verin, makyajı bir fırça ile karıştırdığınızdan emin olun.
  • Yanaklarınızın daha ince görünmesi için, yanaklarınızın ortasından kulaklarınıza doğru çapraz çizgiler halinde kontür gölgesini uygulayın. Bunu yaparken somurtarak yapmak, makyajın doğru yerleştirilmesinin tespitinde size yardımcı olacaktır. Karıştırdığınızdan emin olun. Kontur gölgenizi ne kadar yüksek uygularsanız, elmacık kemikleriniz o kadar net görünür. Sonunda, elmacık kemiklerinizin üstlerinde bazı vurgulayıcıları ekleyin. Bu numara aslında konturu ortaya çıkaracak.

Yüzü Daha İnce Göstermek İçin Kontür Nasıl Yapılır?

  • Burnunuzun daha ince görünmesini sağlamak için, burun köprüsünün yanlarına biraz kontur tozu uygulayın. Bunu burun deliklerinin yanına uygulamayın. Burun köprüsünü dikey bir çizgide karıştırın. Bu adım tüm etkiyi tamamlayacaktır. Çene çizginizi bölgeye bronzlaştırıcı uygulayarak tanımlayın. Kontur oluşturmak için düzgün bir şekilde karıştırın ve çift çene yapmaktan.
  • Yüzünüzün orta kısmına odaklanmak için ışığı kullanabilir ve daha ince görünmesi için genişliğini küçültebilirsiniz. Her şeyden önce, yüzünüzün merkezini vurgulayın, sonra kaşlarınızı vurgulamak için devam edin, ardından burnunuzun köprüsünde, daha sonra üst dudağınızın üst kısmındaki yayda ve en sonunda çenenizin orta kısmında olsun. Sonunda, yüz kemik yapınızın açısını vurgulamak için saç çizginizin etrafındaki kontur gölgesini vurgulayın ve yukarı doğru doğru karıştırın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.