Komünist başkan Maçoğlu isyan etti: Belediyenin çok borcu var çalışanların maaşlarını ödeyemiyoruz

Komünist başkan olarak tanınan Fatih Mehmet Maçoğlu 31 Mart yerel seçimlerine iddialı girmiş ve kazanmıştı. Ancak Maçoğlu Tunceli belediye başkanı olduktan kısa süre sonra kriz yaşamaya başladı.

06.08.2019 - 9:04
06.08.2019 - 11:55
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Bağımsız aday olarak yerel seçimlere giren ve 31 Mart seçimlerinde Tunceli belediye başkanı seçilen komünist Başkan lakaplı Fatih Mehmet Maçoğlu, kayyum atandıktan sonra belediyeyi çalışamaz hale getiren borçlarla karşı karşıya kaldıklarını belediyenin 2 yıl durdurulacak şekilde borçlandırıldığını ve hareket edemediklerini söyledi.

İşçi maaşlarını ödeyecek durumda değiliz

Maçoğlu, Cumhuriyetten Tuğba Özer’e yaptığı açıklamada başka kamu kurumlarının yapması gereken işlerin belediye tarafından yapıldığını, mesela karayollarının ışıklandırması belediye tarafından yapılmış olmaması gerektiğini dile getirdi. Belediyenin 2 yıl durdurulacak şekilde borçlandırıldığını iddia eden Maçoğlu, şu anda işçi maaşlarını ve çalışanların özlük haklarını verecek durumda olmadıklarını dile getirdi. Bunlara dair birkaç çalışma planladıklarını belirten Maçoğlu gelecek günlerde bunları açıklayacaklarını ifade ederek özellikle dayanışma üzerinden bir çalışma yürütmeyi planladıklarını söyledi. Aynı zamanda belediyenin de proje üretmeye hazır olduğunu ve bu iki yılı hareket ettirme gibi bir çabaları olduklarını söyledi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim