Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Koltuk altı kararması için doğal çözümler

Koltuk altı kararması birçok kadının şikâyetçi olduğu cilt sorunlarından biridir. Özellikle koltuk altını açıkta bırakan kıyafetler giyilmeye başlandığında kadınlar bu görüntüden oldukça rahatsız olurlar. Peki, koltuk altı kararması nasıl geçer sorusuna doğal çözümleri içeriğimizde bulabilirsiniz.
Eklenme:
 Koltuk altı kararması için doğal çözümler

Koltuk altı kararmaları için kullanılan kimyasal çözümler veya tıbbi yöntemler çoğu zaman olumsuz sonuçlar almanıza hatta koltuk altı bölgenizin daha fazla kararmasına neden olabilir. Bu nedenle doğal tedavi yöntemlerini uygulamak koltuk altı bölgesi için çok daha iyi bir seçenek olabilir. Koltuk altı kararması epilasyon, sürtünme ve genetik gibi birçok faktörden dolayı meydana gelebilir. Piyasada satılan kozmetik amaçlı beyazlatıcı kremler yerine evde doğal yöntemlerle koltuk altı kararmalarınızı azaltabilir hatta yok edebilirsiniz. İşte koltuk altı kararması için doğal çözümler…

Sirke

Sirke ve pirinç ununu karıştırıp iyi bir kıvam elde edin. Ve bu karışımdan duştan sonra koltuk altına sürün. Bir süre bekleyin kuruduktan sonra durulayın. Düzenli olarak tekrarlayın, karartının gittiğini göreceksiniz. Ayrıca ter kokusunu da engelleyip bakterilerin ölmesini sağlar.

Salatalık

Hassas olsun veya olmasın tüm cilt tiplerine uyum sağlayabilecek ve bir yan etkisi olmayacak olan salatalık doğal bir beyazlatıcı etkiye sahiptir. Salatalıkları dilimleyip koltuk altınıza direk olarak uygulayabilirsiniz.

Domates suyu

Domates de salatalık gibi doğal bir renk açıcı etkiye sahiptir fakat içerdiği asitlerden dolayı hassas ciltlerde alerjik reaksiyonlara yol açabilir. Cildiniz bir reaksiyon göstermiyorsa bir domatesi ortadan bölün ve ezerek suyunu çıkarın. Daha sonra elde ettiğiniz domates suyuyla koltuk altlarınızı ovun. Bir süre bekletin ve daha sonra durulayın.

Portakal Kabuğu

Bunun için öncelikle portakal kabuklarını kurutun. Daha sonra rendeleyin ve gül suyuyla karıştırıp bir karışım elde edin. Koltuk altına sürdüğünüz karışım daha sonra kurusun ve en son durulayın. Cildinizin renginin açılmasına yardımcı olacaktır.

Patates

Patatesin doğal beyazlatıcı etkisi sayesinde özellikle limon kullanamayan ve cildi hassas olan kişiler patatesi çeşitli yöntemlerle koltuk altları için kullanabilirler. İkişer dilim patates ile koltuk altlarınızı her gün düzenli olarak ovun veya patatesin suyunu çıkarıp bu suyu koltuk altınıza sürün. Patatesi püre haline getirip maske şeklinde de uygularsanız memnun kalacağınız sonuçlara alacaksınız.

Limon

Cilt kararmasın da akla ilk gelenlerden biri de limondur. Cildinizin aydınlanmasını sağlar ve de derinlemesine temizler. Kalın bir dilim limon keserek koltuk altınıza sürün ve durulayın. Cildiniz kuruyacağından sonrasında mutlaka nemlendirici kullanın.

Sandal Ağacı

Sandal ağacı tozu ile gül suyunu karıştırın ve bir karışım elde edin. Koltuk altınıza sürün. 15 dakika bekletin daha sonra durulayın.

Süt

Sütün içeriğindeki yağ asitleri ve vitaminler cilde doğal aydınlatıcı etki verir. En bilinen yöntemi ise sütü lor ile karıştırıp lapa hale getirmektir. Süt ve loru karıştırarak oluşturduğunuz lapayı koltuk altınıza sürüp 15 dakika bekletin ve sonrasında durulayın. Bunu düzenli olarak uygularsanız beyazlatıcı etkisini görebilirsiniz.

Karbonat

Birçok faydası bulunan karbonat cildinizin renginin açılmasına da yardımcı olur. Karbonatı su ile karıştırıp macun elde edin. Düzenli olarak koltuk altınıza uygulayın ve durulayın.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Vajina sağlığını olumsuz etkileyen yiyecekler
23 10 2020 - 10:27
Hamilelerin uzak durması gereken meyveler
22 10 2020 - 14:34
Doğal saç bakım yağları ve faydaları
22 10 2020 - 13:27
Hamilelerin tüketmesi gereken 10 meyve
22 10 2020 - 10:21
Kırışıklık gideren doğal maske tarifleri
21 10 2020 - 16:08
Cilde iyi gelen vitaminler
21 10 2020 - 10:14
Yorum Yap