Kolajen Aşısı Uygulamasının Cilt Üzerinde Etkileri Var Mı?

NAVİGASYONKollajen aşısı kimlere uygulanabilir?Kollajen aşısının kullanım amaçları nelerdir?Kollajen aşısı kimlere uygulanamaz?Kollajen aşısı nasıl uygulanır? Kollajen aşısı, cilt dokusunun temel yapı taşlarından en önemlisi olan kollajen miktarını çoğaltmaya yönelik gerçekleştirilen tedavi yöntemidir. Kollajenler, cilt dokusunun elastikiyetinden sorumlu, esas protein lifleridir. İnsan derisinde yoğun miktarlarda bulunan kollajenin yaklaşık olarak %80’ i Tip I kollajendir. Geri kalan kısmı […]

14.11.2018 - 22:20
14.11.2018 - 22:20
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Kollajen aşısı, cilt dokusunun temel yapı taşlarından en önemlisi olan kollajen miktarını çoğaltmaya yönelik gerçekleştirilen tedavi yöntemidir. Kollajenler, cilt dokusunun elastikiyetinden sorumlu, esas protein lifleridir. İnsan derisinde yoğun miktarlarda bulunan kollajenin yaklaşık olarak %80’ i Tip I kollajendir. Geri kalan kısmı ise Tip III kollajendir. Bu madde sayesinde cilt dokusunu meydana getiren hücreler esnek, sağlam ve gergin durur. Yaşlanma sebebiyle kollejen dokusunda görülen azalma sebebiyle azalan kollajen yerine konmalıdır.

Kollagen aşısı, fibroblast üretimini harekete geçirir. Bu aşı uygulaması,  güvenli olup, herhangi bir yan etkiye sebep olmaz. Çok kısa zamanda çok başarılı geri dönüşler alınmasını sağlar.

Kolajen aşısı uygulaması sürekli değil tek seferlik olup, deriye enjeksiyon biçimindedir

 

Kollajen aşısı, her aşı uygulamasında olduğu gibi mutlaka ki konusunun uzmanı olan kişiler tarafından yapılmalıdır. Özellikle ilk yaşlanma belirtilerine karşı alınabilecek en başarılı ve en doğal uygulamadır.

Kollajen aşısı kimlere uygulanabilir?

25 yaşını doldurmuş olan, sağlık sorunları olmayan erkek kadın herkese kolaylıkla uygulanabilmektedir. Yüz bölgesi, boyun çevresi, eller ve diğer bölgelere yapılan bu uygulama, dokuları onarır ve elastikiyet kazandırır. Kaybedilmeye başlayan gençliği geri kazandırır.

Kollajen aşısının kullanım amaçları nelerdir?

Kollajen aşısının birden fazla kullanım amacı bulunmakta olup kollajen aşısı uygulamasının amaçları şu şekilde sıralanabilir;

  • Bütün bir vücudu yenilemek,
  • Dermis tabakası ile birlikte bağ dokusunu yenilemek,
  • Cilt dokusunun zamanla azalan elastikiyeti geri kazanması sağlamak,
  • Yaşlanma belirtilerinin ortadan kaldırılması ile yaşa bağlı ortaya çıkabilecek olan kırışıklıkları durdurmak,
  • Aknelerin yol açtığı lekeleri ortadan kaldırmak için sıklıkla kullanılmaktadır.
Akne izlerinin azaltılması ve ortadan kaldırılmasında kullanılmaktadır.

Akne izlerinin minimuma getirilmesinde ve ortadan silinmesinde etkilidir.

Kollajen aşısı kimlere uygulanamaz?

Emzirme dönemi içerisinde olan, hamilelik döneminde olan, otoimmün rahatsızlıkları bulunan, şeker hastası olan, keloid oluşma yatkınlığı gösteren, aktif cerrahi enfeksiyonu ve kanser hastalığı bulunan bireylere, kollajen aşısının uygulanması asla önerilmemektedir.

Kollajen aşısı nasıl uygulanır?

Kollajen aşısı, likit formda olan ince ve çok kısa mezoterapi iğnesi kullanılarak yapılmaktadır. Uygulama, konusunda uzman kişilerce kirlerden arındırılmış cilt dokusuna yaklaşık olarak 1-3 cm mesafelerle intradermal enjeksiyon şeklinde uygulanır. Toplam tedavi süresi ve uygulanacak seans sayısı, uzmanın ve cilt dokusunun ihtiyacına göre belirlenir. Uygulama sonrasındaysa değişimler 7-14 günde tam olarak ortaya çıkar. Tedavinin esas etkisini görmek adına 2 hafta ara koyularak 3-4 seans işlem yapılması gerekebilmektedir.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim