Sağlık

Kol Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır, Ne Zaman Yapılmalı?

Vücudunuzun görüntüsünü beğenmediğiniz için belirli kıyafetlerden kaçındığınız oldu mu? Kollarını sevmeyen insanlar genellikle istedikleri kıyafetleri giymekte zorlanırlar veya giydiklerini kendilerini iyi hissetmezler. Bu kişiler sahilde olduklarında bile, kollarının görünüşü konusunda utandıklarından dolayı genellikle uzun kollu kıyafetleri tercih edeceklerdir. Kollarının sarkması ve çirkin görünmesi kişiyi göründüğünden fazla etkileyebilir. Diğer yandan bu gibi sorunlar kişileri olduğundan çok daha yaşlı göstermektedir.  Bir kol germe tedavisi kolları güzelleştirmek için beklediğiniz çözüm olabilir.

Bir kol estetiği ameliyatı veya kol germe tedavisi, kolların üst kısmında çok fazla cilde sahip olan kişilere yardımcı olabilir. Kol estetiği fazla yağdan kurtulmak için liposuction uygulaması ile kombine edilebilir.

Bu ameliyatın sizin için doğru olduğuna karar vermeden önce, kapsamlı bir araştırma yapmanız oldukça önemlidir. Kol germe tedavisinin sizin için doğru olduğundan emin olmak için genel sağlık durumunuzun cerrahınız tarafından incelenmesi gerekecek. Aynı zamanda, kol germe tedavisinin tüm avantajlarını tam olarak anlamanız da önemlidir.

Kol Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır, Ne Zaman Yapılmalı?

Kol germe ameliyatını tercih eden hastalar uygulamanın ardından kendilerini daha iyi hissetmekle kalmayıp kendilerine olan güvenlerinin de arttığını gözlemlemektedir. En iyi durum ise kişinin ameliyatın ardıdnan dilediği kıyafeti giymekte özgür olması ve kendini saklamak zorunda hissetmemesidir. Bu durum kişiyi fiziksel olarak oldukça etkilese de psikolojik anlamda da daha iyi olmasını sağlar.

Kol germe ameliyatında sarkmış ve fazla yağlı olan kol derisi toparlanarak fazla doku çıkarılır. Böylelikle kol gerilmiş olur ve olduğundan daha estetik görünür.

Kol Estetiği İçin İyi Bir Aday Mıyım?

Çoğu kişi, hedef kilolarına yaklaştıkça çok heyecanlı bir hale geliyorlar. Bu kişiler sayısız kez kendilerine acı veren egzersizleri uygulamışlar ve beslenme seçenekleriyle kendilerini kontrol etmişlerdir. Bununla birlikte, bazıları aslında hedef kilolarına ulaştıklarında memnuniyetsiz hissedebilirler. Elbette sağlıklı bir yaşam tarzına bağlı kalmaktan gurur duyabilirsiniz, ancak aynadaki vücudunuza baktığınızda bu görünümden hoşlanmamanız için sebepleriniz olabilir.

Bireyler büyük miktarda kilo kaybettiklerinde, sonrasında karşılaştıkları büyük sorunlardan biri cilt sarkmasıdır. Kilo veren ancak sarkmış cilt nedeniyle istedikleri kıyafetlerle kendilerini gösteremeyen bireyler bu konuda büyük sorunlar yaşayabilir. Ancak günümüzde estetik uygulamalar son derece uygulanabilir ve çeşitli sorunlar için çözüm üretebilir niteliktedir. Kilo verdikten sonra özellikle kol derisi sarkar ve bu kötü bir görünüme neden olur. Kol estetiği ile bu sarkmış derilerden kurtularak istediğiniz kıyafetleri giyebilirsiniz.

Kol Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır, Ne Zaman Yapılmalı?

Bir ekol estetiği, ya kilo kaybı ya da doğal yaşlanma sürecinin sonucu olarak kol derisinde sarkma olan kişilere yardımcı olabilecek mükemmel bir cerrahi uygulamadır. Kol sarkması estetiği bireylerin fazla kol cildi ve yağından kurtulmalarına ve görünüşleriyle kendilerini güvende hissetmelerine yardımcı olabilir.

Bir kol estetiği için en iyi aday, nispeten sağlıklı olan bireylerdir. Ancak yine de cerrahınız kol estetiği ameliyatının tüm ayrıntılarını ve bilgilerini size verecektir. Kol estetiği kol derisinde sarkma olan bireyler için mükemmel bir seçenektir. Bu gibi bir işlem görünümünüz konusunda kendinden emin olmanızı sağlayarak hem fiziksel hem de psikolojik olarak mutlu olmanıza neden olur.

Kol Estetiği Yaptırmak İçin Doğru Zaman

Bir kol estetiği üst kollarda oluşan sarkmış cilt ve yağdan kurtulmak için tasarlanmış bir cerrahi işlemdir.  Kol estetiği uygulamasına aynı zamanda brakioplasti ya da kol germe estetiği de denmektedir. Kol germe uygulaması bu tip sorunları olan kişilere yardımcı olabilir. Fazla cilt ve yağdan kurtulmak amacıyla gerçekleştirilen kol estetiği uygulaması insanların güvenini arttırarak sosyal ortamlarda daha iyi görünmelerini sağlayabilir.

Aşırı kilolu olan ve aşırı kilo vermiş birçok kişi fazla cilt ve yağ sorunuyla uğraşmak zorunda kalabilmektedir. Çoğu zaman, bu kişiler kilo vermek ve daha sağlıklı bir beslenme düzenini benimsemek konusunda başarılı olsalar da kollarındaki sarkmalarla başa çıkamayabiliyorlar. Bununla birlikte, kişi sağlıklı bir hayat tarzını benimsese de hala vücudunun görünüş biçiminden memnun olmayabilir. Bu tip durumlarda kollardaki sarkmalar kişinin kıyafet seçimlerini zorlamakta ve mayo gibi kıyafetler giydiğinde kol kısımlarının kötü görünmesine neden olmaktadır. Böylelikle kişiler kollarını gizleyen kıyafetler seçmek zorunda kalabilirler.

Kilo kaybı nedeniyle kollarındaki aşırı sarkmış cilt sorunu ile uğraşan kişiler genellikle bir kol estetiği için mükemmel adaydır. Her insan farklı olmakla birlikte, çoğu vakada aşırı kol derisi ve yağları alınabilir. Liposuction uygulaması da kol estetiği işlemi sırasında genellikle kullanılan bir yöntemdir. Bir kol estetiği uygulamasından sonra, fazla kilolarından kurtulmuş olan hastalar vücutları daha orantılı olduğu için kendilerine çok daha fazla güvenmektedir. Kol estetiğinin ardından fazla doku alındığı için kişi istediği kıyafeti giyebilir ve özgürce seçim yapabilir hale gelir.

Birçok kişi yaşlanma sürecinden ötürü sarkma sorunu ile uğraşmak zorunda kalıyor. Kişi ne kadar sağlıklı beslenirse beslensin veya ideal kiloda olursa olsun yaşlanma sürecini durdurma gibi bir etkiye sahip değildir. Yaşlanmayla beraber cilt elastikiyetini kaybedeceği için sarkmalar meydana gelecektir. Ancak kol estetiği ile bu sarkmalardan kurtulmak mümkündür.

Kol Germe Estetiğinin Faydaları

Birçok kişi kollarının etrafında fazla cilt ve yağa sahip olma eğilimindedir. Bu da kişilerin görünümlerinden memnun olmamasına neden olur. Kollardaki hafif sarkma veya fazla cilt dokusu çeşitli nedenlerde oluşabilir. Ancak bu nedenler arasında en yaygın olanları ani kilo kaybı, doğum ve yaşlanmaktır. Sebebi ne olursa olsun, gevşek, sarkan cilt insanlara kendinden emin olmaması için bir neden verebilir ve bu da kişilerin kendine güvenmemesine neden olur. Kendinizi bu şekilde kabul etmek isteyebilirsiniz, ancak eğer bu durumdan kurtulmak istiyorsanız kol estetiği (kol germe) tedavisi sizin için doğru tercih olacaktır.

İnsanlar liposuction tedavisinin cildi sıkılaştırmaya yardımcı olacağına inanıyorlar. Aslında, liposuction tam tersini yapmaktadır, cildi rahatlatır ve gevşetir. Bir kol estetiği kollarınızdaki yağ miktarını azaltmanın çok daha etkili bir yoludur. Kol germe tedavisi, cildi sıkılaştırarak güzel bir görünüm sağlayan cerrahi işlemlerden biridir.

Kol Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır, Ne Zaman Yapılmalı?

Kol estetiği elbette beraberinde, bir takım avantajlar getirir.

  • Bu tedavisi sizin güveninizi artırır. Utanç duymadan istediğiniz faaliyetleri yapabilirsiniz.
  • Aşırı yağ ve cildi temizler, böylece daha iyi bir vücut kıvrımı elde edersiniz. Bu göze çok daha çekici gelecek ve kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.
  • Kollarınıza yeni ve çekici bir şekil kazandırır. Cildiniz daha pürüzsüz olur, bu da kadın hastalar için özel bir önem taşıyor.
  • Kolunuzun vücudunuzun geri kalanı ile daha orantılı olur.
  • Kol estetiği ameliyatı hastalarda çirkin yara izleri bırakmaz.

Kol Estetiği Ardından İşe Dönme

Tıbbi olarak brakioplasti olarak bilinen kol germe veya kol estetiği ameliyatı, üst kollarda istenmeyen yağ dokusunun görünümünü ele almayı amaçlayan bir tedavi yöntemidir. Doğruca diyet ve egzersize maruz kaldığında dahi değiştirmek için inatçı bir alan olan ve bu yüzden popülerlik kazanan bir ameliyattır. Kaybedilen fazla kilo veya genetik yatkınlığın ardından aşırı cilt yüzünden, kollarının görünümünden mutsuz olan ve geleneksel yöntemlerle istedikleri değişikliği etkileyemeyen hastalar kol estetiği ameliyatını düşünmek isteyebilir. Bununla birlikte, cerrahi sonrası önlemler alınması ve egzersiz kısıtlamaları uygulanması çok önemlidir. Ameliyat sonrası çalışma ile ilgili tavsiyeler aşağıda verilmektedir.

Ameliyatı takiben en az 2 hafta boyunca, özellikle kolları hedef almayan ağır egzersizlerden kaçınılması şarttır. Çünkü ağır egzersiz kalp atış hızını etkilediği için kanamanın artmasına neden olabilir. İlk birkaç haftadan sonra, iyileşmekte olan alanlara direk olarak baskı uygulayan herhangi bir mekanik hareketten kaçınmanız önemlidir. Egzersizinizi normal rutine geri döndürmeye başlamanız için sorun yoktur.

Ameliyatın ardından belirtilen talimatlara uyulduktan sonra egzersizlere başlasanız bile bunun hafif derecede olmasına dikkat etmelisiniz, çünkü vücut hala iyileşmeye devam ettiği için ağır egzersizler sorun yaratabilir. Bir cerrahi işlemden sonra rutin işinize geri dönmeye çalışmak, doktorunuzun tavsiyesi doğrultusunda olmalıdır. Ancak eğer kollarınıza ağır yük bindirecek bir işte çalışmıyorsanız o halde 2 haftanın sonrasında işinize geri dönebilirsiniz.

Vücudunuz ve özellikle cerrahi alan gerginliğe karşı çok hassastır ve tavsiye edilen bekleme süresinden sonra herhangi bir şişme ya da rahatsızlık, bölgenin iyileşmediğine dair bir işaret olarak alınmalıdır. Cerrahınızın tavsiyelerine uyun ve kendinize iyi baktığınızdan emin olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu