Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Koç Üniversitesi Rektörünün Kızına 1.1 Milyon Liralık Şantaj

Son Güncelleme:
 Koç Üniversitesi Rektörünün Kızına 1.1 Milyon Liralık Şantaj

Koç Üniversitesi rektör danışmanı Ramazan Kalaycı’nın, rektörün kızına yaptığı şantaj Koç Üniversitesi’ni çalkaladı. Olay yargıya taşınırken Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede, şantajların uzun zamandan beri devam ettiği belirtildi. İddianamede, Koç Üniversitesi rektörü olan Umran İnan’ın kızı Ayşe İnan’ın 2014 yılında aynı okulda güvenlik görevlisi olarak çalışan Kani İrfan Kuzu ile evlendiği bir süre sonra çiftin arasında anlaşmazlık başladığı belirtildi. İnan’ın bir sonra evde uyuşturucu madde kullandığı sırada eşine yakalandığının belirtildiği iddianamede, olay sonrası Kuzu’nun sürekli eşini polise gitmekle korkuttuğu ifade edildi.

Yardım İstedi, Şantaj Yapıldı

Başına gelen olayın ardından samimi olduğu babasının danışmanı Ramazan Kalaycı’ya giden Ayşe İnan yardım istedi. Uyuşturucuyu nasıl temin ettiğini de anlatan İnan’a olayı araştırdığını söyleyen Kalaycı, narkotik polisi tarafından takibi alındığını, torbacılarla birlikte çekilmiş fotoğraflarını ne olduğunu ve telefonunun dinlendiğini söyledi. Devlet içerisinde ve emniyette üst düzey tanıdıkları olduğunu söyleyen Kalaycı, bütün bu kayıtların hepsini halledebileceğini dile getirdi.

Suçlamaları Kabul Etmedi

İnan’dan hakkındaki kayıtları sildirmek için parça parça olacak şekilde 1.1 milyon lira aldığı iddia edilen Kalaycı hakkında, rektörün bu durumdan haberdar olması üzerine yapılan şikayet üzerine soruşturma başlatıldı. Tanık olarak rektörün dinlenmesinin ardından Kalaycı hakkında yakalama kararı çıkarıldı. İfadesi alındıktan sonra adli kontrol şartı ile serbest bırakılan Kalaycı, şantaj karşılığı para aldığı iddialarını kabul etmedi. Ancak polis ekiplerinin yaptığı araştırma sonucunda Kalaycı’nın hesabında yüklü miktarda para olduğu belirlendi. Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede, Kalaycı’nın İstanbul’da 7 ayrı yere bu işe temizlemek için para verdiğini iddia ederek ruhsal bunalım içerisinde olan Ayşe İnan’dan 1 milyon 150 bin TL aldığı belirtildi.

Ağır Ceza’da Yargılanacak

Hazırlanan iddianame üzerine Kalaycı hakkında, resmi belgede sahtecilik ve dolandırıcılık suçlarından ceza istendi. Aynı zamanda Kalaycı ile işbirliği yaptığı öne sürülen İnan’ın eşi Kani İrfan Kuzu hakkında savcılık takipsizlik kararı verdi. Savcılığın iddianamesini Ağır Ceza Mahkemesi kabul etti. Kalaycı ilerleyen günlerde ağır ceza mahkemesinde yargılanacak.

Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Askerlik yerleri sorgulama 2020! e devlet MSB celp ve sevk sorgulama ekranı
28 05 2020 - 12:21
Prof. Dr. Bektaş açıkladı: Tekrar meteor düşecek mi?
28 05 2020 - 11:57
30-31 Mayıs hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? Bu hafta sokağa çıkma yasağı var mı
27 05 2020 - 16:24
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CHP’li 5 isim hakkında suç duyurusunda bulundu
27 05 2020 - 14:04
Dila Koyurga kaç yaşında? Cumhurbaşkanı Erdoğan için ne dedi?
27 05 2020 - 10:00
Elazığ’da maskesiz dışarı çıkma yasağı getirildi
27 05 2020 - 09:48