Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Klorokin Nedir? Koronavirüs Tedavisinde Klorokin’in Önemi

ABD'de de koronavirüsün tedavisini bulmak amacıyla başlatılan deneylerde Klorokin adlı sıtma ilacının faydalarından söz edildi.
Eklenme:
 Klorokin Nedir? Koronavirüs Tedavisinde Klorokin’in Önemi

ABD’de yapılan son araştırmalar neticesinde bazı kullanılan ilaçların koronavirüsün tedavisine iyi geldiği belirlendi. Bunlardan bir tanesi ise Klorokin olarak gösterildi. Peki nedir bu Klorokin?

Koronavirüs salgınını önlemek adına çalışmalar tüm hızıyla devam ederken ABD’de de alınan çok kritik bir karar herkesin dikkatinin bu yöne çevrilmesine neden oldu. ABD’de de alınan kritik karar neticesinde Klorokin adlı ilacın koronavirüsün tedavisine iyi geldiği belirlendi.

FDA yetkilisi Denise Hinton tarafından yapılan açıklamada Klorokin fosfat ve hidroksiklorokin sülfat bileşeninin koronavirüs tedavisine iyi geldiği ve oldukça etkili bulunduğu ifade edildi. Be yaşanan son gelişmeler sonrasında ise vatandaşlar ‘Klorokin nedir?’ diyerek arama yapmaya başlayarak koronavirüsü etkisiz kılıp kılmadığını merak ettiler.

Klorokin Nedir?

Özellikle sıtma tedavisinde kullanılan Klorokin, karmaşık görülen vakalarda ek ilaç olarak ön plana çıkmaktadır. Ağız yolu ile alınan Klorokin, şu anda koronavirüs tedavisi için deneysel anlamda kullanılmaya başlanmıştır. Bu ilacın yan etkileri arasında kas problemleri, iştahsızlık, ishal ve deri döküntüsü yer almaktadır.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
İmmün plazma tedavisi nedir?
2 04 2020 - 10:55
Koronavirüs Hayalet Pozitif Nedir?
31 03 2020 - 16:13
Bilim Kurulu Nedir? Bilim Kurulu’nun Görevleri ve Üye Listesi
31 03 2020 - 15:40
Süper Taşıyıcı Nedir? Kimler Süper Taşıyıcı Olabilir?
31 03 2020 - 12:14
Uzaktan Eğitimde Kullanılan Zoom Uygulaması Nedir?
31 03 2020 - 10:51
Nesli Tükendiği Düşünülen Misk Kedisi Nedir?
30 03 2020 - 15:12
Yorum Yap