Kadın

Kısa Boylular için Kurtarıcı Giyim Önerileri

Ülkemiz kadınlarının diğer ülkelere göre boy oranının nispeten düşük bir ortalamada olduğu görülmektedir. Ancak daha etkileyici ve dikkat çekici bir duruşa sahip olmak için pek çok kadın daha uzun görünmenin yolları hakkında araştırmalar yapmaktadır. Siz de kısa boyluların giymesi gerekenler hakkındaki rehberimizi inceleyerek konuyla ilgili merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

İdeal Paça Boyu

Kısa boylular için giyim tüyoları içerisinde öncelikle doğru paça boyundan bahsetmek gerekir. Bir yağmurluk, trençkot ya da uzun boyda ceket giydiğiniz takdirde pantolon boyunuzun görünümün tamamına uygun bir şekilde olması gerektiğini bilmelisiniz. Özellikle dün taban ayakkabı tercih ettiğiniz günlerde paçaları fazla abartmamak kaydıyla kıvırarak daha iyi bir görüntü sağlayabilirsiniz. İdeal paça boyunun bileklerinizin görünmesine izin veren boylarda olduğunu ve fazla uzun paça gibi, fazla kısa paçanın da kısa gösterdiğinden dengeli seçimler yapmak gerektiğini unutmamalısınız.

Platform Topuklu Ayakkabılar

Kısa boylu kadınlar nasıl ayakkabı giymeli  sorusu birçok kadın için kafa karıştırıcı olup, kısa boylu hanımlar daha uzun görünmek adına kendini acı veren ince topuklu ayakkabılara mahkum etmektedir. Ancak kendinizi daha uzun göstermek adına işkence çekmeye hiç gerek yoktur. Ayak bileğinden bağlanan modeller yerine bacağı kesmeyen geniş topuklar kullanarak hem boyunuzu uzatabilir hem de gün içinde rahat edebilirsiniz. Kısacası platform topuklu ayakkabılara gardırobunuzda geniş bir bölme ayırmak akıllıca olacaktır.

Pantolon Seçimi

Platform topuklu ayakkabı giydikten sonra elbette bu sırrımızı kamufle etmemiz gerekecektir. Bunun için de en büyük kurtarıcımız pantolonlar olacak, geniş paça pantolonlar sayesinde bacak boyunu uzun göstermek mümkün olacaktır. Beli sıkı saran ve genelde yüksek bel olarak gördüğümüz geniş paça ve boru paçalar, bu sayede bel kısmının da daha ince görünmesini sağlayarak bir diğer avantajı sağlayacaktır.

V Yaka Bluzlar

Yaka bölgesinde baş aşağı duran üçgen biçiminde bir kesim modeli tercih etmek, bu bölgeye odaklanılan bir görüntü sağlar. Ufak gövde yapısına sahip kadınların tercih edebileceği ve bu sayede alt-üst dengesi sağlayabileceği V yaka bluzlar, kısa boyluların giymesi gerekenler arasında yer almaktadır.

Renk Seçimi

Üst kısımda V yaka, ayakkabılarda platform ve paçalarda düz kesimleri vurguladığımıza göre sıra renk ve desen seçimine  odaklanmaktadır. Özellikle elbise giymeyi tercih edenler için desenler yerine düz renkler tercih edilmesi gerektiğini hatırlatmak gereklidir.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu