Kadın

Kısa boylu kadınları daha güzel gösterecek tüyolar

Ufak dokunuşlarla olduğunuzdan daha yapılı veya daha güzel görünmek mümkün, hem de sandığınızdan çok daha kolay bir şekilde… İşte kısa boylu kadınları daha güzel gösterecek o tüyolar…

Yüksek bel modasından yararlanın

Daha uzun boylu bir görüntü oluşturmak sadece oranları dengelemekle mümkün. Her nasıl olursa olsun kısa boylu bir kadının giyeceği pantolon kesinlikle yüksek belli olmalıdır. Yüksek belli pantolonlar, şort veya etekler bir tür göz yanılsaması yaratı ve böylece yüksek bel, bacakları daha uzun gösterir. Bu da özellikle kadınların daha çekici durmasını sağlar. Aynı zamanda belinizi bir kemer takmak daha heybetli görünmenizi sağlayacak. Hazır blazer’ların üzerine kemer takmak modayken bu tüyodan siz de faydalanabilirsiniz.

Mini etek ve bot kombini yapın

Bacaklarınızı beğeniyorsanız mini etekler ve elbiseler ilk tercihiniz olmalı. Mini etekler ve elbiseler bacaklarınızın olduğundan daha uzun ve zarif gösterecektir. Gördüğünüz gibi son derece basit bir hareketle olduğunuzdan çok daha uzun görünmek mümkün. Mini etek giydiğinizde etek üzerine hacimli bir kazak giyip altına bilekte biten sivri burun botları da tercih ederseniz kusursuz görünüme kavuşacaksınız. Bu botlar dikkatleri direkt aşağıya çekecektir.

Fit kesim pantolonlar giyin ve kısa pantolondan uzak durun

Bilekten kesilmiş kot modelleri bu sene de çok moda olsa da ancak eğer kısa boylu bir kadınsanız özellikle üzerinize oturan, yüksek belli ve bilekte kesilmiş olanları tercih etmelisiniz. Bu sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Özellikle minyon kadınların tercih etmesi gereken ayakkabının hemen üzerinde biten pantolon modelleri olmalı.

İyi bir terzi edinin ve tek renk kıyafet kullanın

Uzun ya da kısa olmanız fark etmez, her kadının iyi bir terzisi olmalıdır. Ancak kabul etmeliyiz ki iyi dikişe sahip bir kıyafeti taşımak minyon bir kadın için daha önemlidir. Çünkü minyon kadınların kıyafeti iyi taşıyabilmesi için üzerinize tam oturması gereklidir.  Bunun dışında baştan aşağıya tek renk kullanmak de sizi olduğunuzdan daha yapılı gösterecek tüyolardandır. Baştan aşağıya tek renk giyinerek uzun bir siluet oluşturabilirsiniz. Bu illa siyah olmak zorunda değil, bu sene moda olan tek renk penye takımlardan faydalanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu