Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Kış tatili için tercih edilebilecek 5 muhteşem rota

Son Güncelleme:
 Kış tatili için tercih edilebilecek 5 muhteşem rota

Türkiye’nin dört bir yanından vereceğimiz örnekler ile size oldukça zengin bir liste hazırlamaya çalıştık. Türkiye’deki en güzel kış tatil yerleri listemizin ilk sırasında Yedigöller – Bolu yer alıyor.

1. Yedigöller- Bolu

Her mevsim harika bir güzelliğe bürünebilen Yedigöller, karlar altında kaldığı zaman çok daha eşsiz bir hale geliyor. Üstelik, İstanbul’da yaşayanlara da oldukça yakın. Eğer imkanınız varsa sabahları ormanda sessiz sakin bir yürüyüş yapabileceğiniz, özgürlüğün ve doğanın tadına varabileceğiniz daha muhteşem bir yer bulamayabilirsiniz.

2. Kapadokya- Nevşehir

 

Kapadokya da her mevsim ayrı bir güzelliği barındırdan nadide yerlerden. Kış aylarında göz alıcı manzaralarıyla tatil ve seyahat için muhteşem bir alternatif haline geliyor. Ürgüp, Göreme, Avanos gibi yerlerde yürüyüşler yaparken harika manzaralar fotoğraflayabilirsiniz. Ayrıyetten balon turlarına da katılıp eşsiz bir deneyime sahip olabilirsiniz.

3. Ayder Yaylası- Rize

Karadeniz’in eşsiz manzaralarına ev sahipliği yapan ve çoğu kişinin bilmemesine rağmen kış tatili için harika bir seçenek olan Ayder Yaylası, çevresinde bulunan kaplıcalar ile size dinlenirken şifa da oluyor. Ayrıca Karadeniz mutfağını da en iyi Ayder Yaylası’nda tadabileceğinizi de söylemek isteriz.

4. Ilgaz- Kastamonu

Ilgaz, Karadeniz bölgesinin en güzel ve temiz kayak tesislerinden bir tanesine sahip. Kastamonu – Ilgaz arasında bulunan Ilgaz Kayak Tesisleri, kış tatili için tercih edilebilecek en güzel duraklardan hiç şüphesiz bir tanesi. Tesisin yer aldığı Ilgaz Milli Parkı, köknar ve çam ağaçlarının tam ortasında temiz hava alabileceğiniz düşük fiyatlı bir bölge olmasıyla da büyük ilgi çekiyor.

5. Uludağ- Bursa

Listemizin son sırasında sizi Uludağ’a çıkarmak istedik. Bursa Uludağ‘a yer vermesek asla olmazdı. Çünkü Uludağ, sadece Türkiye’den değil, dünyanın dört bir yanından da turistlerin ilgi odağı bir hale gelmiş durumda. Ama böyle olması tabiki de çok normal. Çünkü Uludağ, kayak, snowboard, teleferik gibi birçok kar sporunu ve aktivitesini bünyesinde barındırıyor. Üstelik yine İstanbulluların günübirlik gidip eğlenebileceği fırsatı da onlara sunabilen bir tatil yeri.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Sınavdan önce okunacak dualar! Zihin açan dualar nelerdir?
19 06 2020 - 19:19
Bugün Burcunuz Ne Söylüyor? İşte 13 Haziran 2020 Cumartesi Günlük Burç Yorumları
13 06 2020 - 11:24
Günlük Burç Yorumları 12 Haziran 2020 Cuma
12 06 2020 - 11:10
11 Haziran 2020 Perşembe Günlük Burç Yorumları
11 06 2020 - 13:27
10 Haziran Çarşamba Günlük Burç Yorumları
10 06 2020 - 11:06
9 Haziran Günlük Burç Yorumları
9 06 2020 - 15:04
Yorum Yap