Kış Hastalıklarını Önlemek Mümkün

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
21 Kasım 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Sonbahar mevsiminin gelmesi ile birlikte uzmanlar tarafından kış hastalıkları konusunda uyarılar verilmeye başlandı. Bilindiği üzere bu aylarda insan vücudunun direnci azalmakta ve çeşitli hastalıklara açık hale gelmektedir. Bu hastalıklar ise grip, nezle, soğuk algınlığı, enfeksiyon, bronşit ve zatürreye yol açabilmektedir.

Hastaların mutlaka beslenme konusuna dikkat etmesi ve bunun yanı sıra da bağışıklık sistemini güçlendirecek besinleri tüketmesi gerekmektedir. Ayrıca kış aylarında her ne kadar C ve D vitamini ihtiyacının karşılanması gerekse de aşırı derece C ve D vitamini alınması halinde bireyler ishal riski ile karşı karşıya kalmaktadır.

Hastalığı Önlemek İçin Yapılması Gerekenler

Doktorlar tarafından yapılan önerileri uygulamanız halinde ise hastalıklara yakalanma riskiniz düşecektir. Hastalığı önlemek için yapılması gerekenler ise şu şekildedir;

-Günlük olarak 6 ile 8 saat arasında uyumanız hem vücut düzeninizi koruyacak hem de bağışıklık sisteminize avantaj sağlamaktadır.

-Fizik ve ruhsal olarak sıkıntılardan kurtulmak gerekir.

-Vücudunuz en için en uygun olan egzersizleri yapmaya özen gösterin.

-Beslenme konusuna mutlaka dikkat edin. Her gruptan besinleri yeterli miktarda tüketmeye çalışın. Aşırıya kaçmamanız önemlidir.

-Günlük olarak 2,5 ile 3 litre arasında su içmeyi unutmayın. Kış aylarında su tüketimi yaz aylarında olduğu kadar önemlidir.

-Sağlık kontrollerini düzenli bir şekilde yaptırın ve tütün ile alkol ürünlerinden uzak durmaya çalışın.

-Doktor tarafından önerilmediği sürece antibiyotik ya da takviye ilaçları almayın.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com