Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Kış Çayı Nedir? Kış Çayı Faydaları ve Hazırlanışı

Soğuk havalarda bizleri grip ve nezleden koruyan kış çayının pek çok faydası bulunmaktadır. Bunlar arasında en önemlisi ise astım hastalarının rahat nefes amasını sağlamaktır.
Eklenme:
 Kış Çayı Nedir? Kış Çayı Faydaları ve Hazırlanışı

İçerisinde bulunduğu soğuk havalarda kış çayının mucizevi etkileri bir kez daha ortaya çıktı. En güçlü doğal ilaç yöntemi olarak lanse edilen kış çayının mucizeleri saymakla bitmiyor. Vücut direncine birebir iyi gelen kış çayı, içerisinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde de bağışıklık sisteminin oldukça fazla direnç sağlamasına yardımcı oluyor.

Kış Çayı Nedir?

İçinde bulunan vitamin ve mineraller ile tam bir şifa deposunu andıran kış çayı, soğuk havalarda yaşanabilecek hastalıklara karşın korunmamıza olanak sağlayacak bir içecektir. Soğuk algınlığına birebir olan kış çayını hastalanmamızdan önce de içerek vücudumuzun bağışıklık sistemini de harekete geçirme şansımız bulunmakta. Ayrıca düzenli bir şekilde tüketilen kış çayı vücut direncine de katkı sağlayarak mutlaka denememiz gereken bir içecek olarak lanse edilmekte.

Kış Çayının Tarifi ve Yapılışı

Kış çayının hazırlanışı için 2 kaşık kuşburnu, 2 kaşık ıhlamur, 1 kaşık ada çayı, 3 tane okaliptüs yaprağı, 2 tane zencefil ve 1 kaşık hibiskus yeterlidir.

Önceden hazırlanan bu doğal bitkiler bir arada karıştırılarak karışım hazırlanır. Bir bardak için sadece karışımdan alınacak 1 yemek kaşığını sıcak suyun içerisine bırakılarak demleme başlatılır. 5 dakika süresince sıcak suda demlenen bu karışım daha sonrasında süzme işleminden geçilir. Daha sonrasında ise tamamen kendi isteğimize bağlı olarak içerisine bal veya limon takviyesi de yapılabilir. Artık kış çayımız hazır konumdadır.

Kış Çayının Faydaları

Kış çayının faydaları saymakla bitmez. Vücut bağışıklığını harekete geçiren kış çayı soğuk havalarda bizi grip ve nezleden tamamen korunmamıza yardımcı olur. Doğal bir ilaç vazifesi görür.

Kış çayı özellikle astım hastaları için çok önemlidir ve rahat nefes almalarını sağlar. Sakinleştirici bir ilaç vazifesi görerek stresi alır ve bununla beraber uyku düzenini de sağlar. Romatizmaya iyi gelen kış çayı kas ve karın ağrılarına da iyi gelir. Öksürük ve nezle ile gelen boğaz ağrılarının yanında bağırsak sorunlarına da iyi gelmektedir.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
İmmün plazma tedavisi nedir?
2 04 2020 - 10:55
Koronavirüs Hayalet Pozitif Nedir?
31 03 2020 - 16:13
Bilim Kurulu Nedir? Bilim Kurulu’nun Görevleri ve Üye Listesi
31 03 2020 - 15:40
Klorokin Nedir? Koronavirüs Tedavisinde Klorokin’in Önemi
31 03 2020 - 15:22
Süper Taşıyıcı Nedir? Kimler Süper Taşıyıcı Olabilir?
31 03 2020 - 12:14
Uzaktan Eğitimde Kullanılan Zoom Uygulaması Nedir?
31 03 2020 - 10:51
Yorum Yap