Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Kış Aylarında Türkiye’de Tatil Yapılabilecek En Muhteşem Yerler

Yaz kadar kış aylarında da ülkemiz bir tatil cennetidir. Uludağ'dan Palandöken'e kadar olan yerlerde kayak yapabilir, Kapadokya'da kendinizi eşsiz doğanın güzelliğine bırakabilirsiniz.
Eklenme:
 Kış Aylarında Türkiye’de Tatil Yapılabilecek En Muhteşem Yerler

Kış aylarının içerisinde bulunduğumuz şu dönemlerde yurt dışı yerine yurt içinde de oldukça güzel tatil mekanları bulunmakta. Özellikle yılbaşı dahil olmak üzere bazı karla kaplı yerlerde tatilin gözde mekanları arasında. İşte o yerlerden bazıları…

Uludağ – Bursa

Kış tatilinin vazgeçilmez efsane yerlerinden birisidir. Ülkemizin en popüler ve hareketleri yerlerinden olan Uludağ, kayak yapmak isteyenler için ortak merkezlerdendir. Bir çok konser ve etkinliğin kış aylarında yaşandığı Uludağ, kent merkezine sadece 1 saat uzaklıkta yer alır. Oldukça etkileyici pistleri ve doğa güzelliği ile Uludağ oldukça etmendir.

Kapadokya – Nevşehir

Doğal güzelliklerinin tabiat ile harmanlandığı Kapadokya, kış ayları içerisinde oldukça büyüleyicidir. Beyazlar içerisinde beyaz bir renge bürünen peri bacalarının içerisinde yer alan otellerde kalınabilir. Balon turu ile karlı tepelerin üzerinden geçmekte diğer eğlenceli yanlardan bir tanesidir.

Ayder – Rize

Karadeniz’in cennet mekanı olan Ayder, kış aylarında da oldukça rağbet görür. Yaz kış demeden turistlerinde ilgisini çeken Ayder’de yaylaya çıkmak biraz cesaret işidir. Oldukça soğuk ancak temiz havasını almak her insana iyi gelir.

Palandöken- Erzurum

Kış rotalarının vazgeçilmezlerindendir. Kış turizminde Uludağ ile kapışan Palandöken eşsiz doğası ve temiz havası ile her zaman tatilcilerin ilgisini çeker. Burada kış ayları Uludağ’a nazaran biraz daha uzun sürdüğünden karlar daha geç erimektedir.

Yedigöller – Bolu

Yedigöller son yıllarda kış aylarında oldukça turist çekmektedir. Her gölün muhteşem manzarası ve ayrı güzelliği oldukça etkileyicidir. Huzur ve sessizliğin hakim olduğu bu bölgede tatil yapmak kafa dinlemek isteyenler için ideal bir konuma sahiptir.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
10 Haziran Çarşamba Günlük Burç Yorumları
10 06 2020 - 11:06
9 Haziran Günlük Burç Yorumları
9 06 2020 - 15:04
Kadir Gecesi’nde hangi dualar okunur? Kadir Suresi Türkçe meali ve okunuşu
18 05 2020 - 10:22
Çiçekçiler 10 Mayıs’ta açık olacak mı? Anneler Günü’nde çiçekçiler açık mı
9 05 2020 - 17:17
Anneler Günü hediyesi fikirleri 2020! Anneler Gününde ne hediye alınır?
3 05 2020 - 16:55
Gelinim Mutfakta fıstıklı revani tatlısı yapılışı
1 05 2020 - 14:07
Yorum Yap