Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Kirpik Gürleştiren 5 Yöntem

Son Güncelleme:
 Kirpik Gürleştiren 5 Yöntem

Kirpik Gürleştiren 5 Yöntem

Gözlerin güzelliğini ortaya çıkaran uzun ve gür kirpiklere sahip olmak her bayanın hayalidir. Bazen psikolojik sebeplerle, yanlış rimel kullanımı, sağlıksız beslenme, hastalıklar ve çeşitli ilaçlar sonucu kirpiklerimiz dökülmektedir. Kirpiklerinizi gürleştirmek için çeşitli solüsyonlar, vitaminler, kaliteli maskaralar ve badem yağı bulunmaktadır. B ve E vitaminli meyve ve sebzeler kirpikler ve cilt için faydalıdır. Kirpikleri gürleştirmede en etkili yöntem badem yağı kullanımıdır. Kaliteli maskara alarak badem yağını biraz bunun içerisine karıştırabilirsiniz. Böylece kullanımı sizin için daha rahat olacaktır.

Kirpik Gürleştiren En Etkili Yöntemler

En etkili ve hızlı olarak kirpik gürleştiren 5 yöntem;

-Kirpiklerinize zeytinyağı, hintyağı, Hindistan cevizi yağı, badem yağı ve kakao yağı sürebilirsiniz. Pamuğun üzerine bir kaç damla zeytinyağını damlatarak kirpiklerinize dikkatlice sürün. Yaklaşık 5-10 dakika bekletin. Daha sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu işlemi 1 ay boyunca yapmanız durumda farkı sizde göreceksiniz.

Vazelin sürerek kirpiklerinizin dökülmesini önleyebilir ve gürleşmesini sağlayabilirsiniz. Akşam yatmadan önce kirpiklerinize hafifçe sürün. Sabah uyandığınızda yıkayabilirsiniz.

E vitamini yağı ile kirpiklerinizi günde 2 defa tarayın ve gürleşmesine yardımcı olun. Kirpik fırçanız yoksa maskara fırçası ile de bu yağı kirpiklerinize sürebilirsiniz. Kirpiklerinizi her gün fırçalamak gürleşmesi açısından oldukça önemlidir.

Yeşil çay kullanın. Metabolizmayı hızlandırmak amacıyla içtiğiniz yeşil çayın içerisine bir parça pamuğu batırın ve bu pamuğu dikkatlice kirpiğinize sürün. Bu yöntem kirpiklerinizi harekete geçirerek gürleşmesini sağlayacaktır.

Kirpiklerinizle İlgili Bilmeniz Gereken Püf Noktalar

Kirpik bakımı oldukça öze göstermemiz gereken bir husustur. Yaptığınız yüz makyajını temizlemek için kullandığınız arındırıcılara dikkat etmeli ve bu işlemi yaparken kirpiklerinizi çekmemelisiniz. Kirpiklerinize nem kazandırmak için zeytinyağı ve badem yağını sürerek taramalısınız. Kirpiklerinize uygulayacağınız bu yağlarında kimyasal madde içermemesine, organik olmasına dikkat edin. Kullandığınız rimelin kaliteli olmasına dikkat edin ve makyajınızı uyumadan önce mutlaka temizleyin. Gözlerinizi aşırı derecede ovalamaktan kaçının. Bu da kirpiklerinizin dökülmesine sebep olmaktadır. Kirpik kıvırma aletlerini çok fazla kullanmaya özen gösterin. Bu tarz aletler çok kullanım sonucunda kirpiklerin kırılmalarına ve dökülmelerine sebep olmaktadır. Ayrıca balık, yumurta, yoğurt gibi protein ve vitamin bakımından zengin besinleri tüketmeye özen gösterin.

 


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Kavurma nasıl yapılır? Kurban kavurması yapılışı ve tarifi
31 07 2020 - 11:26
Hacamat ne zaman yaptırılır? Temmuz ayı hacamat takvimi 2020
19 07 2020 - 10:44
Yılan burcu özellikleri nelerdir? Yılan burcu hangi tarihler arasında?
16 07 2020 - 16:29
Burçlar değişti mi? NASA burç tarihlerinin değiştiğini doğruladı
16 07 2020 - 15:09
Haftalık Burç Yorumları 29 Haziran-5 Temmuz 2020 Haftalık Burç Yorumları
29 06 2020 - 11:57
22-28 Haziran 2020 Haftalık Burç Yorumları! Bu Hafta Burcunuz Ne Söylüyor?
22 06 2020 - 12:16
Yorum Yap