Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Kırışıklık gideren doğal maske tarifleri

Yüzünüzdeki kırışıklıklar artık canınızı sıkmasın, yapmanız gereken sadece bir maske! Evde hazırlanan doğal maskeler sayesinde ekonominiz de sarsılmayacak. Aynı zamanda maskeleri sadece yüze değil el, ayak ve boyun kısımlarında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Peki, kırışıklık giderici maske nasıl hazırlanır? İşte kırışıklık giderici maske tarifleri…
Eklenme:
 Kırışıklık gideren doğal maske tarifleri

Doğal yöntemlerle kırışıklıkları gidermek için evde kendi maskenizi hazırlayabilirsiniz. Ciltteki çukur görünümlerin, sarkıklıkların, derin kırışıklıkların önlenmesi ve azaltılması için uygulanan maskeler, düzenli kullanım sonunda cildin toparlanmasını sağlar. Aynı zamanda bu maskeler aynı zamanda cilt lekelerinin giderilmesi için de kullanılan yöntemlerdendir. İşte doğal maske tarifleri;

Yoğurt Ve Portakal Suyu Maskesi İle Kırışıklık Giderme

Yarım çay kaşığı portakal suyu (taze sıkılmış olacak)

Yarım muz

1 çay kaşığı doğal bal

1 çay kaşığı yoğurt

Cilt lekeleri, güneş lekeleri ve cilt tonundaki farklılıkların giderilmesi için etkili maskelerden biridir. Hem cildin elastik yapısını kazanmasını sağlar hem de lekelerin giderilerek parlak bir cilt elde kavuşmanızı sağlar.

Maskenin Hazırlanışı;

Muz, iyice püre haline getirilir. Temiz bir kâseye eklenir ve diğer tüm malzemeler ilave edilir. Temizlenmiş cilt üzerine dairesel hareketlerle uygulanır. 15 dakika bekletildikten sonra ılık su ile yıkanır.

Kırışıklık giderici yoğurt ve portakalı sulu maske haftada iki defa uygulanmalıdır. Düzenli uygulamalar sonrasında cilt yapısının toparlandığı, cildin nem kazandığı ve cilt lekelerinin giderildiği gözlemlenmektedir. Dekolte bölgesine de uygulayabilir, bu sayede boyun ve çevresindeki kırışıklıklardan da kurtulabilirsiniz.

Yumurta Akı Maskesi İle Kırışıklık Giderme

Sarkık derileri sıkılaştırmak ve kırışıklıkları gidermek için en iyi maskelerden biridir.

Malzemeler;

Yumurta akı

Bir kaşık bal

Maskenin hazırlanışı:

İlk önce yüzünüzü iyice temizleyin. Daha sonrası yumurta akı ve balı iyice karıştırın. Bu maskeyi kırışıklık olan yüzünüze ve dekoltenize uygulayın. Yarım saat beklettikten sonra ılık su ile durulama yapabilirsiniz. Haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Kakao Maskesi İle Kırışıklık Giderme

Erken kırışıklıkların önlenmesi ve oluşan kırışıklıkların giderilmesi için doğal yöntemlerden biri de kakao kullanılmasıdır. Kakao maskesi, cildin pürüzsüzlük kazanması ve daha dinamik bir forma bürünmesi için idealdir.

Elastikiyeti artırılmış, parlaklıkla ışıldayan bir cilt için kakao maskesini düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

Malzemeler:

1 çorba kaşığı kakao

1 çorba kaşığı doğal bal

1 çorba kaşığı yoğurt

Maskenin hazırlanışı:

Temiz bir kâsede tüm malzemeler karıştırılır ve maske hazırlanır. Cilt, uygulama yapılmadan önce iyice temizlenir, makyaj ve kir kalıntılarından arındırılır. Ardından göz altı bölgeleri hariç tüm yüze hafif masaj yapılarak uygulanır.

Ortalama 15- 20 dakika bekletildikten sonra ılık su ile durulanır. Haftada 1 ya da 2 kez uygula yapılabilir ve düzenli uygulamalar sonrasında ışıltılı, duru ve kırışık görünümleri hafiflemiş bir cilt elde edebilirsiniz.

Kırışıklıkların giderilmesi için cilt temizliği ve maske uygulamaları ayrılmaz ikilidir. Düzenli olarak yüzünüzü ve gözenekleri temizlemeyi ihmal etmeyin. Ardından doğal temizleme sütü ile gözeneklerin içini temizleyin, gözeneklerin sıkılaşması için limon- bal maskesi de uygulayabilirsiniz.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Vajina sağlığını olumsuz etkileyen yiyecekler
23 10 2020 - 10:27
Hamilelerin uzak durması gereken meyveler
22 10 2020 - 14:34
Doğal saç bakım yağları ve faydaları
22 10 2020 - 13:27
Hamilelerin tüketmesi gereken 10 meyve
22 10 2020 - 10:21
Cilde iyi gelen vitaminler
21 10 2020 - 10:14
Selülite savaş açan çaylar
20 10 2020 - 16:34
Yorum Yap