Alexa
Kimdir?
Kimdir?
Ludwig Van Beethoven Kimdir? Hayatı ve Eserleri Nelerdir?

Beethoven, günümüzde bile sıkça ve sevilerek dinlenen bir isimdir. Klasik müziğin öncülerindendir ve bazı parçaları herkese ulaşmaktadır. Büyük başarılara imza atmış sağır bir bestecidir.

Okunma Süresi : 2 Dakika
Aziz Nesin Kimdir? Hayatı ve Eserleri

Türk Edebiyatı'nın en farklı ve başarılı isimlerinden olan Aziz Nesin, mizah denince akla ilk gelen isimlerdendir. Farklı türlerde verdiği eserler ve sayısız ödülü ile hatırlandığı gibi Madımak Oteli Katliamı ile de bilinir. Aziz Nesin kimdir, hayatı ve eserleri konuları yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 2 Dakika
Sabahattin Ali Kimdir? Hayatı ve Eserleri

Eserleri onlarca farklı dile çevrilmiş usta bir yazar olan Sabahattin Ali, Türk Edebiyatı'nın en başarılı isimlerindendir. Sabahattin Ali ve şüpheli ölümü hala konuşulmaktadır. Sabahattin Ali kimdir, hayatı ve eserleri konuları yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 5 Dakika
Coco Chanel Kimdir? Coco Chanel’in Hayatı, Kariyeri ve Ölümü

Dünyaca ünlü Fransız moda tasarımcısı Coco Chanel, yalnızca kendi dönemine değil gelecek yüzyıllara da stili ile damga vurmuş etkili bir isimdir. Başarıları kadar karakteri ile de gündeme gelen Coco Chanel kimdir, kariyeri ve hayatı ve ölümü nasıldır konuları yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 4 Dakika
Sabiha Gökçen Kimdir? Sabiha Gökçen’in Hayatı ve Başarıları

Ulu önderimiz Atatürk’ün 8 manevi kızından biri, dünya ve Türkiye tarihine geçmiş olan Sabiha Gökçen, ülkemizin ilk kadın pilotu, dünyanın ise ilk kadın savaş pilotudur. Türk kadınlarının neler başarabileceğinin ilk örneklerinden biridir.

Okunma Süresi : 3 Dakika
Friedrich Nietzsche Kimdir? Hayatı, Sözleri ve Eserleri

Friedrich Nietzsche kendisine özgü felsefe öğretisi sayesinde yaşamış olduğu çağa temelden bir baş kaldırış olarak görülmektedir. Herkes için farklı bir karşılığı olan Friedrich Nietzsche aslında kimdir, eserleri ve hayatının bütün detayları...

Okunma Süresi : 3 Dakika
Muhammed Ali Kimdir? Boks Kariyeri ve Hayatı

“Gencim, yakışıklıyım, hızlıyım, sevimliyim ve yenilmezim.” Tüm zamanların en iyi boksörü olarak kabul edilen Muhammed Ali’ye ait olan bu sözler, onun kişiliğini birebir yansıtmaktadır. Boks tarihine geçen “Altın 70’li Yıllar” zamanında birçok boksörle kıran kırana mücadele vermiştir.

Okunma Süresi : 4 Dakika
Prof. Dr. Fuat Sezgin Kimdir? Hayatı ve Eserleri

İslam Bilim Tarihi dalında çok önemli bir araştırmacımız olan Prof. Dr. Fuat Sezgin, 1924 yılından bu zamana kadar çok sayıda ödül ve nişaneye layık görülmüş, En kapsamlı Arap-İslam Tarihinin 18. cildini yazdığı bilinmekteydi... Fuat Sezgin'in akademik hayatı ve eserleri

Okunma Süresi : 2 Dakika
Vincent Van Gogh Kimdir? Hayatı ve Eserleri

Vincent van Gogh, resim tarihinde bulunan önemli kişilerden birisidir. Van Gogh, kendine has tarzı ve çizimleri ile tarzında fark yaratan ve hayatı boyunca hakettiği saygıya ulaşamadığı halde pes etmeyen bir ressamdır.

Okunma Süresi : 4 Dakika
DAHA FAZLA YÜKLE
Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir.. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır"