Öne Çıkan Konular
 • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
 • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
 • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
 • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
 • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Kilo Almak için Neler Yapılmalıdır?

Eklenme:
 Kilo Almak için Neler Yapılmalıdır?

Zayıflıktan hoşlanmıyor, kilo almak istiyor ve bir türlü bunu başaramıyorsanız, sizin için uzmanların önerilerinden oluşan kilo almanızı kolaylaştıracak bazı yöntemler derledik. Bu yöntemleri uygulayarak kısa sürede kilo alabilir ve istediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda, kilo almak için sağlıklı yöntemlerden bahsediyoruz. Sağlıksız bir şekilde yağlanmak yerine sağlıklı kilo almak ileride oluşabilecek hastalıkların önüne geçer. İşte, doğal ve sağlıklı yöntemlerle kilo almak için uygulamanız gereken bazı yöntemler…

Kilo almak için neler yapılmalıdır?

Kilo alabilmek için doğal olan ve yüksek kalorili gıdalar tüketebilirsiniz. Örnek olarak kuru baklagiller ve kuru yemişler olabilir. Kilo alamamanızın pek çok sebebi olabilir. Örneğin tiroit hormonunuzda fonksiyon bozuklukları olabilir. Bağırsaklarda besin emilimi gerçekleşmiyorsa bu da kilo almanıza engel olabilir. Bu durum sıklıkla kabız veya ishal olma şeklinde kendini gösterir. Eğer bu gibi bir sağlık probleminiz varsa bir an önce doktora başvurmanız gerekir. Kilo alamamanın başka bir sebebi de düzensiz ve yanlış beslenmektir. Düzenli ve sık beslenerek kilo alabilirsiniz. Genelde iştahsız olduğunuz için bir öğününüzde fazla yemek yiyemiyor olabilirsiniz. Bu nedenle yiyebileceğiniz kadar sık aralıklarla yemek yemeli ve fazla kalorili olan yiyecekleri tercih etmeniz gerekmektedir.

 • Kilo almak için gece erken saatlerde uyumalı ve vücudunuz için gerekli olan büyüme hormonunun sağlıklı bir şekilde üretilmesini sağlamalısınız.
 • Akşam belli bir saatten sonra salata, meyve, çerez gibi atıştırmalıkları yememelisiniz.
 • Güne başlarken mutlaka zengin içerikli bir kahvaltı yapmalısınız. Kahvaltıda ekmek ve hamur işi gıdalar yerine daha doğal ve besleyici olan peynir, zeytin, yumurta, mevsim salataları ve ceviz tüketin.
 • Kahvaltınızda kahve ya da çay içmek yerine taze sıkılmış meyve suları ya da süt içmeyi tercih etmelisiniz.
 • Kahvaltı ve öğle yemeği arasında çok uzun bir süre olmamalıdır.
 • Öğlen yemeğinde vücudunuz için besleyici ve güçlendirici sağlıklı besinleri tercih etmelisiniz. Kilo aldırsa bile sağlıksız oldukları için ekmek, pilav, makarna ve tatlılardan uzak durmalısınız.
 • Kilo alabilmek için sindirim sisteminizin sağlıklı çalışması önemlidir. Bu nedenle gece yatmadan önce, önce sağlığınız için ve gün içinde yediklerinizin sindirilmesi için hareket etmeli ve mümkünse hafif tempolu egzersizler yapmalısınız.

 


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Vajina sağlığını olumsuz etkileyen yiyecekler
23 10 2020 - 10:27
Hamilelerin uzak durması gereken meyveler
22 10 2020 - 14:34
Doğal saç bakım yağları ve faydaları
22 10 2020 - 13:27
Hamilelerin tüketmesi gereken 10 meyve
22 10 2020 - 10:21
Kırışıklık gideren doğal maske tarifleri
21 10 2020 - 16:08
Cilde iyi gelen vitaminler
21 10 2020 - 10:14
Yorum Yap