Kılıçdaroğlu’na canlı yayındayken Bakan Soylu’dan yanıt

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Ataşehir belediye başkanının görevden alınmasına ilişkin canlı yayındaki konuşması esnasında İçişleri Bakanı Soylu sosyal medyadan yanıt verdi.

19.12.2017 - 14:04
19.12.2017 - 14:04
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, özel bir televizyon kanalının canlı yayın programında, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile ilgili olarak daha önce soruşturma açıldığını ve takipsizlik kararı verildiğini ifade etmesi üzerine, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabından bu açıklamaya tepki gösterdi. İçişleri Bakanı Soylu, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında, “Canlı yayında şu anda KK alenen Ataşehir konusunda yalan söylüyor. ‘İddiaların hepsi açık söylüyorum hepsi mahkeme kararıyla takipsizlik verildi.’ dedi. Eğer böyleyse ben istifa edeceğim. Değilse sen istifa edecek misin?” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, her belediye başkanı hakkında inceleme ve soruşturma yapılabileceğini belirterek, İçişleri Bakanı Soylu’nun ifade ettiği unsurların tamamından Ataşehir Belediye Başkanı İlgezdi hakkında daha önce soruşturma açıldığını ve takipsizlik kararı verildiğini söyledi.

Battal İlgezdi İle Önceki Davayı Görüşmüş

Her soruşturma açılan belediye başkanının neden açığa alındığını soran Kılıçdaroğlu, Battal İlgezdi ile görüştüğünü, dosyadaki mahkeme kararları ve iddialarının kendisine aktarıldığını dile getirdi. Orada da mahkeme kararı bulunduğunu ve yargı kararının kesinleştiğini belirten Kılıçdaroğlu, herhangi bir sorun olmadığını ve Man Adası tartışmasını gündemden uzak tutmak için böyle bir yola başvurulduğunu öne sürdü.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim