Kılıçdaroğlu’na canlı yayındayken Bakan Soylu’dan yanıt

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
19 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, özel bir televizyon kanalının canlı yayın programında, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile ilgili olarak daha önce soruşturma açıldığını ve takipsizlik kararı verildiğini ifade etmesi üzerine, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabından bu açıklamaya tepki gösterdi. İçişleri Bakanı Soylu, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında, “Canlı yayında şu anda KK alenen Ataşehir konusunda yalan söylüyor. ‘İddiaların hepsi açık söylüyorum hepsi mahkeme kararıyla takipsizlik verildi.’ dedi. Eğer böyleyse ben istifa edeceğim. Değilse sen istifa edecek misin?” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, her belediye başkanı hakkında inceleme ve soruşturma yapılabileceğini belirterek, İçişleri Bakanı Soylu’nun ifade ettiği unsurların tamamından Ataşehir Belediye Başkanı İlgezdi hakkında daha önce soruşturma açıldığını ve takipsizlik kararı verildiğini söyledi.

Battal İlgezdi İle Önceki Davayı Görüşmüş

Her soruşturma açılan belediye başkanının neden açığa alındığını soran Kılıçdaroğlu, Battal İlgezdi ile görüştüğünü, dosyadaki mahkeme kararları ve iddialarının kendisine aktarıldığını dile getirdi. Orada da mahkeme kararı bulunduğunu ve yargı kararının kesinleştiğini belirten Kılıçdaroğlu, herhangi bir sorun olmadığını ve Man Adası tartışmasını gündemden uzak tutmak için böyle bir yola başvurulduğunu öne sürdü.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com