Kılıçdaroğlu’dan Ege Adaları konusunda Yunanistan’a mesaj

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
23 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos hakkında sert açıklamalarda bulundu. Ege Adaları konusunda sert tavırlarını ortaya koyan Kılıçdaroğlu, 2019 yılındaki seçimlerden sonra onları kendilerinden geri alacağını sözlerine ekledi. Kılıçdaroğlu, “2019 yılında gelip onları sizden geri alacağım.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde bulunan bir restoranda sivil toplum örgütleri ile bir araya gelerek onların dertlerini dinledi ve ardından kısa açıklamalarda bulundu. Gündeme dair bazı konulara da değinen Kılıçdaroğlu, Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos’un Ege Adaları sözlerine de sert çıkışlarda bulundu.

Adalar’a da Geleceğiz

Kemal Kılıçdaroğlu, “Ege adalarını da daha önceden 18’ini de işgal etmişlerdi. Bir de kayalıklar vardı. Biz o günleri unutmadık. 2019’da onları geri alacağım. Ancak şimdi daha başka sorunlarımız var. Ülke olarak saldırı halindeyiz ve kendimizi savunuyoruz. Bunu da zaten bütün dünyaya kanıtladık.”

“Benim her söylediğime bazıları laf yetiştirme çabası içerisine girmişler. Buna anlam vermek çok zor. Ne desek kendimizi beğendiremiyoruz. Kimse 18 ada konusunda tek cümle dahi etmeden kaçıp gidiyor. İşleri güçleri sadece konuşmak. O adaları geri alacağız. Allah bize güç kuvvet versin. Bir dönem de Kıbrıs için bazı şeyler söylüyorlardı ama gereken dersi aldılar. Bizim böyle boş şeylere karnımız tok. Rahmetli Ecevit’in neler yaptığını biliyorlar. O gitti aldı Kıbrıs’ı.” ifadelerine yer verdi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com