Kılıçdaroğlu’dan Ege Adaları konusunda Yunanistan’a mesaj

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos hakkında sert eleştirilerde bulundu.

23.12.2017 - 16:17
23.12.2017 - 16:17
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos hakkında sert açıklamalarda bulundu. Ege Adaları konusunda sert tavırlarını ortaya koyan Kılıçdaroğlu, 2019 yılındaki seçimlerden sonra onları kendilerinden geri alacağını sözlerine ekledi. Kılıçdaroğlu, “2019 yılında gelip onları sizden geri alacağım.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde bulunan bir restoranda sivil toplum örgütleri ile bir araya gelerek onların dertlerini dinledi ve ardından kısa açıklamalarda bulundu. Gündeme dair bazı konulara da değinen Kılıçdaroğlu, Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos’un Ege Adaları sözlerine de sert çıkışlarda bulundu.

Adalar’a da Geleceğiz

Kemal Kılıçdaroğlu, “Ege adalarını da daha önceden 18’ini de işgal etmişlerdi. Bir de kayalıklar vardı. Biz o günleri unutmadık. 2019’da onları geri alacağım. Ancak şimdi daha başka sorunlarımız var. Ülke olarak saldırı halindeyiz ve kendimizi savunuyoruz. Bunu da zaten bütün dünyaya kanıtladık.”

“Benim her söylediğime bazıları laf yetiştirme çabası içerisine girmişler. Buna anlam vermek çok zor. Ne desek kendimizi beğendiremiyoruz. Kimse 18 ada konusunda tek cümle dahi etmeden kaçıp gidiyor. İşleri güçleri sadece konuşmak. O adaları geri alacağız. Allah bize güç kuvvet versin. Bir dönem de Kıbrıs için bazı şeyler söylüyorlardı ama gereken dersi aldılar. Bizim böyle boş şeylere karnımız tok. Rahmetli Ecevit’in neler yaptığını biliyorlar. O gitti aldı Kıbrıs’ı.” ifadelerine yer verdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim