Kılıçdaroğlu Talimat Verdi Yerel Yönetim Takip Merkezi Kurulacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1989 sıralaması yaşamak istemediklerini belirterek CHP genel merkezinde yerel yönetim takip merkezi kurulması için talimat verdi.

28.06.2019 - 10:40
28.06.2019 - 13:00
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

CHP genel merkezinde kurulacak olan takip merkezinde uzmanlar görev yapacak. Bu birim, belediyeleri proje, araştırma, hukuk, iletişim ve finans gibi konularda takip ederek destek verecek. Ayrıca İlhan Tekeli ve Murat Karayalçın gibi isimlerden oluşan bir danışma kurulu kurulacak ve politika üretimine katkı yapılacak. Temmuz ayının sonunda bütün belediye başkanlarının katılımıyla CHP bir Çalıştay düzenlenecek.

1989 Travması Yaşamak İstemiyoruz

CHP 1989 yılında yerel seçimlerde kazandığı belediyeleri kötü yönettiği ve uygulamalar nedeniyle bir sonraki seçimde kaybetmişti. Aynı şeyi bir kez daha yaşamak istemeyen Cumhuriyet Halk Partisi bu defa işi sıkı tutmak istiyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, genel merkez bünyesinde belediyelerin takip etmek için “Yerel Yönetimler Koordinasyon Merkezi ve Danışma Kurulu” kurulması için talimat verdi.

Torun’a Bağlı İki Birim Olacak

CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu çalışmaların yapılması için yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sait Torun’u görevlendirdi. Yerel yönetimler koordinasyon merkezinin yanı sıra yerel yönetimler danışma kurulu kurulacak ve bu iki birinin başında da Seyit Torun olacak. Bazıları parti içinde bazıları parti dışında olmak üzere tamamen alanında uzman kişilerden oluşacak olan bu birimler ayrı ayrı faaliyet yürütecek.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim