Kimdir?

Kerem Bursin Kimdir? Hayatı ve Kariyeri Nasıldır?

Kerem Bursin Kimdir?

Kerem Bursin, özellikle son dönemlerde ekranlarda sık sık gördüğümüz ve genç kızların kalbini kazanmış başarılı bir oyuncudur. Türkiye’deki ününü ise 2013 yapımı olan “Güneşi Beklerken” adlı televizyon dizisine borçludur. Soy adı Bürsin olmasına rağmen İngilizcede ‘ü’ harfinin olmamasından ötürü soyadını Bursin olarak kullanmaktadır.

Kerem Bursin’in Hayatı

Kerem Bursin, 4 Haziran 1987 tarihinde hayata İstanbul’da gözünü açmıştır. Bir tane ablası vardır. Babasının işinden dolayı İskoçya, Endonezya, Birleşik Arap Emirlikler, Türkiye, Malezya ve ABD ülkelerinde yaşamıştır.

Kerem Bursin Kimdir? Hayatı ve Kariyeri Nasıldır?

Kerem Bursin’in Elle dergisi ile yaptığı bir röportajında yurt dışındaki hayatından böyle bahsetmiştir.

Los Angeles’ta da çok mutluydum. Ancak diyelim ki “audition”a (oyuncu seçimine) gidiyorum. Amerikalı gibi konuşuyorum; ama “Ben Kerem Bürsin” diyorum, herkes şaşırıyor. Türk olmama da şaşırıyorlar. Her seferinde Türkiye muhabbeti başlıyor. Yanlış anlaşılmasın, Türk olmam onlara farklı ve cazip de geliyor. Ama ilk soruları “Peki Türkiye’de ne yaptın? Hangi projelerde rol aldın?” oluyordu. Yok diyorum, ben hep buradaydım. Burada okudum, yaşadım… O anda sihir bozuluyor yani ilgileri azalıyor. Çünkü Los Angeles’ta o kadar çok oyuncu var ki; hepsi yetenekli, hepsi yakışıklı. Yedi milyon kişilik sektörden bahsediyoruz. Hep farklılık arıyorlar. Yoksa benim de en büyük hayalimdi Hollywood’daki Türk oyuncu olmak.

Kerem Bursin’in Oyunculuk Hayatı

2002 senesinde Kerem Bursin 15 yaşında iken Amerika’ya taşındı ve Texas’ta yaşamaya başladı. Lise zamanlarında arkadaşlarıyla beraber bir Rock müzik grubunu kurdu. Teksas’ta birden fazla konser verdi. Liseyi bitirdikten sonra üniversitede eğitim almak amacıyla Boston’a taşındı. Emerson College’da oyunculuk dalında eğitim gördü. Üniversiteden mezun olduktan sonra ise Los Angeles’a yerleşti ve oyunculuk kariyerine orada başladı. Bu yaşantısını sürdürürken her yaz Türkiye’ye anneannesi için gelmeyi de ihmal etmedi.

Kerem Bursin¸Carolyn Pickman ve Eric Morris’ten 2 sene boyunca oyunculuk eğitimi aldı. Ardından kuzeninin düğünü için Türkiye’ye gelen Bursin, Gaye Sökmen ile tanıştı. Ardından Gaye Sökmen Ajans ile anlaşma yaparak Türkiye’ye dönüp oyunculuk yapmaya başladı.

2 Temmuz 2013’te “Güneşi Beklerken” isimli dizide başrolde yer aldı. Emre Kınay ve Hande Doğandemir ile oynadığı bu dizi kısa sürede çok izlendi ve başarıya kavuştu.

2014 senesinde ise Çağan Irmak’ın yönettiği “Unutursam Fısılda” adlı sinema filminde Mehmet Günsür, Hümeyra, Farah Zeynep Abdullah gibi isimler ile başrolü paylaştı.

2015 yılında ise  ”Mavi Jeans” markasının reklam yüzü oldu.

Kerem Bursin Kimdir? Hayatı ve Kariyeri Nasıldır?

Film ve Dizileri

2006 – Rozar Man

2006 – Thursday

2007 – The Architec

2008 – Killian

2010 – Sharktopus

2010 – Kiss of Death

2013 – The Living Dead

2013 – Palace of the Damned

2013 – (dizi) Güneşi Beklerken

2014 – Unutursam Fısılda

2014 – (dizi) Şeref Meselesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu