Kepek Neden Oluşur? Çözümü nelerdir?

Birçok kişinin mustarip olduğu ve çözümü her ne kadar kolay görünse de uzun vadede ancak sonuca ulaşılabilen kepek sorunu kişilere kök söktürecek hale gelebiliyor. Saçtaki kepeklenmenin ciddi boyutlara ulaşması sadece görüntü olarak kötü olmasının yanı sıra şiddetli kaşınmalara ve saç dökülmelerine yol açar. Bu yüzden kepeğe karşı en etkili çözümlerin başında kepek şampuanı kullanmaktır. Sağlık […]

21.04.2018 - 6:52
21.04.2018 - 13:53
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Birçok kişinin mustarip olduğu ve çözümü her ne kadar kolay görünse de uzun vadede ancak sonuca ulaşılabilen kepek sorunu kişilere kök söktürecek hale gelebiliyor.

Saçtaki kepeklenmenin ciddi boyutlara ulaşması sadece görüntü olarak kötü olmasının yanı sıra şiddetli kaşınmalara ve saç dökülmelerine yol açar. Bu yüzden kepeğe karşı en etkili çözümlerin başında kepek şampuanı kullanmaktır. Sağlık sektöründeki son gelişmeler ışığında eczanelerde ya da marketlerde satılan kepek şampuanlarını deneyerek size en uygun olanını kullanabilir ya da bir cilt doktoruna danışabilirsiniz.

KepeğeKarşı Doğal Çözümler

Cildin kendisini yenileme sürecinde bir yandan yeni hücreler oluşurken diğer yandan da ölü deri hücreleri vücuttan dışarı atılır. Yaşanan bu doğal süreç normalden daha hızlı olmaya başladığında ölü deri birikir ve saç derisinde kepek gözle görülür dereceye ulaşır. Kepek kendini iyiden iyiye gösterdiği zamanda pul pul olarak saçlara karışır. Genel olarak kepeğin hijyenle ilgili olduğu sanılsa da temizlik haricindeki birçok faktör de kepeğe yol açabilir. Kepeğe karşı etkili çözüm olabilecek doğal yöntemlerden ilk akla gelenleri sizin için sıraladık.

-Kullandığınız kepek şampuanına ek olarak birkaç çay kaşığı sirke ve limon suyu ekleyebilirsiniz.

-Beslenme de kepeğe karşı etkili çözümler arasında yer alıyor. Genel olarak sağlıksız olan işlenmiş gıdalar kepek için de sorun teşkil ediyor. Bu nedenle işlenmiş gıdalardan uzak durmanızda fayda var.

-Saçlarınızı yıkadıktan sonra bir çay kaşığı limon suyunu iki çay kaşığı sirkeyle karıştırdıktan sonra bu karışımı durulama suyu olarak kullanabilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim