Kemal – Selvi Kılıçdaroğlu çiftinin yakınları hangi belediyelerde çalışıyor? Sabah’tan tartışmaları alevlendirecek dev liste

Seçimlerin ardından belediye başkanlarının yakınlarını belediyelerde işe yerleştirilmesi tartışması devam ediyor. Bu tartışmalara Sabah gazetesi yeni bir boyut getirdi. Sabah Gazetesi’nde Kılıçdaroğlu ve eşinin yakınlarından belediyelerde çalıştığını gösteren bir isim listesi yayınladı.

05.08.2019 - 11:49
05.08.2019 - 17:28
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Sabah gazetesi belediye başkanlarının yakınlarını belediye kadrolarına doldurması tartışmalarına yeni bir boyut getirdi. Son günlerde hem CHP’li hem de AK Partili belediyelerde tepki çeken atamalar yapıldı. Bugün bir liste yayınlayan Sabah gazetesi tartışmaları daha da alevlendirecek gibi görünüyor. Gazetenin ana sayfasında verilen Kenan kıran imzalı “Sülale boyu torpil” haberinde Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi saniye Kılıçdaroğlu’nun yakın akrabalarının 31 Mart yerel seçimlerinin ardından CHP’li Belediyelerde görev yaptığı belirtiliyor. Sabah gazetesinin gündeme bomba gibi düşen bu haberine CHP yönetiminden gelecek yanıtta merak ediliyor.

İşte o liste

Sabah gazetesi tarafından hazırlanan liste ise bir hayli geniş. Listenin ilk sırasında Selvi Kılıçdaroğlu’nun kız kardeşi Hayriye Kocadağ’ın kızı Banu Kocadağ yer alıyor. Habere göre Banu Kocadağ, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in özel kalem müdürü. Yine Kemal Kılıçdaroğlu’nun baldızının oğlu olan Yusuf Balkan Kocadağ, Ataşehir Belediyesi’nde fen işleri yol bakım şefi olarak görev yapıyor. Selvi Kılıçdaroğlu’nun ablasının oğlu Ali Kemal Özdemir ise Kartal Belediyesi huzur evi müdürü. Yine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu’nun ablasının kızı Ezgi Özdemir ise Ataşehir Belediyesi’nde görev yapıyor. Eser Özdemir yine Selvi Kılıçdaroğlu’nun ablasının kızı ve Bakırköy Belediyesi’nde çalışıyor. Selvi Kılıçdaroğlu’nun yeğeni olan Dilara Özdağ Bakırköy Belediyesi’nde görevli. Çankaya Belediyesi meclis üyesi Müslüm Tekin de Selvi Kılıçdaroğlu’nun yeğeni. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşinin oğlu Fatih Kılıçdaroğlu, Efeler belediyesinde görev yapıyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşinin oğlu Atilla Kılıçdaroğlu Bornova Belediyesi’nde görevli. Yine Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu’nun çocuklara Fatih ve Atilla Kılıçdaroğlu’nun avukatı olduğu öğrenilen Erhan Kılıç, Buca Belediye Başkanı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kendisini eleştiren kardeşi Celal Kılıçdaroğlu na dava açılmasını istemiş ve 7 Ocak 2017 tarihinden Avukat Erhan Kılıç, Fatih ve Atilla Kılıçdaroğlu’nun babalarına vasi olarak atanması için başvuru yapmıştı. Yukarıda sayılan isimler Sabah gazetesinin listesinde bulunanlardan sadece bir kaçı. Liste bu şekilde uzayıp giderken sabah gazetesinin bu haberi yeni bir tartışmayı da beraberinde getirecek gibi görünüyor.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim