Kelleşme için Doğal Tedavi Yöntemleri, Saç Dökülmesine Doğal Çözümler

NAVİGASYONAloe VeraBal ve YumurtaGuazuma Saçların dökülmesi oldukça normal ancak bu durum kronikleştiği ve kıl kökleri artık pasifleştiği takdirde kelleşme meydana geliyor. Başta erkekleri etkisi altına alsa da kadınlarda da görülme sıklığı pek de düşük olmayan ve kaygı uyandırıcı bu durum için doğal tedaviler hakkında bilgi almak isteyenleri aşağıdaki yazımızı okumaya davet ediyoruz. Aşırı derecede saç […]

01.08.2018 - 23:17
01.08.2018 - 23:41
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Saçların dökülmesi oldukça normal ancak bu durum kronikleştiği ve kıl kökleri artık pasifleştiği takdirde kelleşme meydana geliyor. Başta erkekleri etkisi altına alsa da kadınlarda da görülme sıklığı pek de düşük olmayan ve kaygı uyandırıcı bu durum için doğal tedaviler hakkında bilgi almak isteyenleri aşağıdaki yazımızı okumaya davet ediyoruz.

kelleşme için doğal çözümler

Kelleşmeye Doğal Çözümler

Aşırı derecede saç dökülmesi ve bunların yenilenmemesiyle görülen bir durum olan kellik yani alopesi, öncelikle kafa derisi, kaş ve yüz cildini, sonrasında da genital bölge ve koltukaltını etkiler. Kelleşme için doğal çözümler sayesinde hem bu durumu oluşmanda engellemek hem de kozmetik ürünlerine başvurmak zorunda kalmadan tedavi etmek mümkün olmaktadır.

Aloe Vera

kelleşme için doğal çözümler

Cilt bakımında senelerdir gözde ürünlerden olan aloe vera, saç bakımı ve tedavisi için de karşımıza çıkmaktadır. Kıl köklerinin zayıflamasını engellemeye yarayan bu mucize bitkinin kafa derisinde iyileştirici gücü bulunmaktadır.

Bu bitkiyi kullanarak doğal yollardan saç dökülmesini önlemek için aloe vera yapraklanın içerisinde bulunan jeli dışarı çıkarmalı ve bir havan yardımıyla sıvı hale gelene kadar öğütmelisiniz. Bu sıvı jeli saç diplerine uyguladıktan sonra 10 dakika boyunca masaj yaparak yedirin, sonrasında bir bone ya da streç film yardımıyla saçları kapatın ve son olarak bir saat bekledikten sonra saçları soğuk suyla durulayın. Bu tedavi için gece saatlerini seçerek yatmadan önce yıkamayı tercih edebilir, böylece saçların dinlenmesini de sağlayabilirsiniz.

Bal ve Yumurta

kelleşme için doğal çözümler

Yumurta sarısı içeriğindeki yoğun protein oranıyla saçları ve köklerini besleyerek kellik için çözüm olabilmektedir. 1 yumurtanın sarısını 2 yemek kaşığı balla karıştırın. Homojen olduğunu gördüğünüz karışımı saçlara 10 dakika masaj yaparak uygulayın ve bir bone yardımıyla saçlarınızı sarın. Yarım saat dinlenen saçları soğuk suyla durulayın, işlemin etkilerini artırmak için haftada 4 defaya kadar uygulama yapmak mümkündür.

Guazuma

Adına pek aşina olmasak da doğal ürünler temin eden yerlerden bulabileceğiniz guazuma sayesinde saçlarınızın güçlenmesinin yanında daha parlak bir görünüme kavuşması da mümkündür.

2 su bardağı su içerisine 2 parça kabuk halinde guazuma ilave edin ve bu karışımı ısıtın. Su kaynayınca kabukları çıkarın. Geride kalan sıvının jel kıvamı aldığını göreceksiniz. Bu jeli saçlara dairesel hareketlerle 10 dakika boyunca uygulayıp haftada 4 defa tekrarlayın. Jelin saça sıcak bir şekilde uygulanması gerektiğini unutmadan acele etmeye çalışın.

Konuyla ilgili, ilginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim