Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Kedisini Terk Etmemek İçin Koronaya Kafa Tutan Kız Dünya Gündeminde

Son Güncelleme:
 Kedisini Terk Etmemek İçin Koronaya Kafa Tutan Kız Dünya Gündeminde

Çin’in Vuhan kentinde başlayan ve dünyanın hemen hemen her yerine yayılan Coronavirüs nedeniyle herkes Çin’den kaçmak isterken, 21 yaşındaki Kanada vatandaşı güzel kız kedisini terk etmemek için ülkeden çıkmak istemiyor.

Çin’de yeni adı ile Covid-19 Olarak bilinen koronavirüs salgını şu ana kadar 600’den fazla kişinin canına mal oldu. Çin’de yaşayan ve başka ülke vatandaşı olan kişiler kendi ülkelerine dönmek için yardım isterken 21 yaşındaki bir Kanada vatandaşı ise Çin’de bulunan kedisini terk etmemek için ülkesine dönmek istemiyor.

Uçakta Kedilere İzin Verilmediği İçin Gitmedi

Dünya basınında yer alan haberlere göre 21 yaşındaki Kanada vatandaşı Kristina Shramko, Kanada hükümetinin Çin’den tahliye programına kayıt oldu. Ancak uçakta kedileri izin verilmediği için Çin’de kalmayı tercih etti. Vuhan’da yaşayan genç kız bu davranışı ile kısa süre içerisinde dünya gündemine oturdu.

8 Ay Önce Virüsün Başladığı Yere Yerleşti

Çin’de coronavirüs salgınının başlamasından 8 ay önce Vuhan’a yerleşen 21 yaşındaki genç kız “Kitya’yı burada arkadaşlarıma bırakabilirdim. Ama onu terk etmek istemedim” ifadelerini kullandı. Üniversitede moda pazarlamacılığı bölümünde eğitim gören genç kız, birlikte yaşadığı erkek arkadaşının salgından önce bir iş gezisine gittiğini, fakat 23 Ocak tarihinden bu yana kentte karantina uygulaması olduğu için geri dönemediğini söyledi.

Kimse ile Temas Edemediği İçin Psikolojisi Bozuldu

Virüs salgının başlamasının ardından en son 1 hafta önce evinden çıktığını ve süpermarket alışverişi yaptığını söyleyen genç kız evde kedisi ile birlikte video çekerek YouTube’da paylaşıp zaman geçirmeye çalıştığını herhangi bir insanla teması olmadığı için de artık psikolojisinin bozulmaya başladığını söyledi. Ülkede Karantina uygulamasının mayıs ayına kadar sürebileceği yönünde söylentiler dolaştığını söyleyen genç kız, zorunlu olmadığı sürece market için bile dışarıya çıkmadığını ve az bir para ile yetinmek zorunda olduğunu dile getiriyor. Diğer yandan şu anda virüsün başladığı Wuhan kentine bağlı olan Hubei eyaletinde Coronavirüs salgını nedeniyle 50 milyona yakın insan Karantina altında tutuluyor.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Meriç İzgi kimdir? Etkileşim almak için maymuna yapmadığını bırakmadı
14 09 2020 - 10:53
Polatlı’da neden kum fırtınası oldu? Kum fırtınası nedir, sebepleri neler?
12 09 2020 - 18:42
Aleyna Çakır’ın katil zanlısı Ümit Can Uygun Müge Anlı’yı tehdit etti! Oraya nasıl silah sokabilirim?
11 09 2020 - 16:19
Kardelen Kamışlı kimdir? Hotel Carmine nerede ve neler yaşandı?
11 09 2020 - 10:38
Ankara’da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde sokağa çıkma yasağı olacak?
10 09 2020 - 11:32
Hafta sonu yasak gelen iller belli oldu mu? 12-13 Eylül 2020 hangi illerde yasak var?
8 09 2020 - 09:18
Yorum Yap