Magazin

Kaybettiği Babasının Yıllar Önce Çektiği Bir Videoyu Gören Duygu Özaslan Gözyaşlarıyla Bizi Perişan Etti

YouTube’un gerçekten ‘YouTube’ olduğu dönemleri hatırlayanlar, Duygu Özaslan’ın ne denli büyük bir influencer olduğunu bilir. Ailesiyle yaşadığı evde, kendi küçük odasında videolar çekerek fenomen olan Duygu Özaslan, Kasım 2023 videosunda babasına yer verdiği anları izleyince gözyaşlarına boğuldu. Kaybettiği babasının kendisine olan desteğini bir kez daha hisseden Özaslan’ın gözyaşları, izleyen herkesi ağlattı.

Sosyal medya camiasına aşinaysanız, hepiniz Duygu Özaslan’ı tanıyorsunuzdur. Şimdilerde 2 milyon takipçiye sahip olan Duygu, bir dönemlerin en popüler isimleri arasındaydı.

Psikolojik olarak kötü bir süreçten geçtiği sırada aldığı kilolardan tutun da, evliliğine kadar pek çok detayla gündeme gelen ve magazinde konuşulan Duygu Özaslan, şimdilerde yine eski enerjisine geri dönmüş durumda. Konuşmalarından paylaşımlarına her noktada eleştirilen Duygu, aslında bir dönemler hiç de böyle tepkiler almıyordu…

“Neden almıyordu?” diye soracak olursanız, hatırlamayanlarınız için yeniden söylemiş olalım; Duygu, YouTube’un “prime dönemi” olarak adlandırabileceğimiz bir dönemde kamerasını açtı.

Üniversitede dil bölümü okuyan Özaslan, yepyeni bir kariyer hedefi çizmek için okulu bıraktığını bile anlatmıştı bize. Peki ‘nasıl bu kadar ünlü oldu?’ diyecek olursanız, dönemin şartlarını kullanmayı çok iyi biliyordu. O dönem YouTube’da en popüler olan içeriklerden biri, makyaj videolarıydı. Duygu Özaslan da şimdi olduğu gibi bir ‘influencer’ değil, makyaj vloggerıydı. Haliyle büyük bir kitle edindi. Hatta Türkiye’deki ilk global marka işbirliğinin altına imza atan isim oldu.

Buralara gelmesi kolay mı oldu, sanmam. Gerçekten düzenli içerik üretimi yaptı ve içerikleri taleplere göre şekillendi.

En büyük avantajlarından biri ise o dönemde şimdiki kadar blogger, fenomen ya da influencer adayı olmamasıydı. Gerçekten YouTube üzerinde izlediğimiz belli başlı isimler vardı. Duygu da yabancı dilinin verdiği avantaj ile yabancı vloggerların yaptıklarını takip edip bunları uyarlayabiliyordu. Bir eksisi ise her şeyi gözler önünde yaşaması oldu. Aile ilişkileri, arkadaşlık ilişkileri, aşk hayatı derken pek çok şeyi sosyal medyada açıklamak durumunda kaldı.

Yaşadığı iyi kötü tüm olayları sosyal medya hesabında takipçileriyle paylaşan Duygu, 2021 yılının Mayıs ayında babası Ayhan Özaslan’ı kaybettiğini duyurmuştu.

Babasını ani bir kalp krizi dolayısıyla kaybettiğini açıklayan Özaslan, o dönem bile akılalmaz eleştiriler almıştı.

3 gün önce yayınlamış olduğu “Bu Işıltılı Hayatı Ben Seçtim” adını verdiği Kasım 2023 videosunun bir kesitinde babasının çekmiş olduğu eski bir videoyu izledi.

Bu videoda, Duygu Özaslan’ın YouTube’a ilk başladığı dönemde çektiği ilk videodan ve süreçten bahseden babası, ışığı beğenmediği için Sirkeci’den ödünç ışık almaya gittiğini ve Duygu’yu ne kadar takdir ettiğini anlatıyordu.

Sosyal medyadan para kazanma durumunun bu kadar popüler ve bilinir olmadığı zamanlarda, ailesinin ve özellikle babasının Duygu Özaslan’a ne kadar destek olduğu çektikleri videolardan dahi belli oluyordu.

Hatta Duygu Özaslan’ın babasının kendisine makyaj yaptığı bir videosu vardı.

Babasını görünce gözleri dolan ve sözlerini duyunca daha fazla dayanamayan Özaslan, “Ben gurur duyuyorum kızımla” sözlerinin ardından gözyaşlarına boğuldu.

Tabii Özaslan ile birlikte izleyen herkes de yorumlarda ne kadar etkilendiklerini beyan etti.

Duygu Özaslan’ın babasının sözleri ile duygulandığı o anlar:

Videonun tamamını buradan izleyebilirsiniz:

Kaynak: https://onedio.com/haber/kaybettigi-babasinin-yillar-once-cektigi-bir-videoyu-goren-duygu-ozaslan-gozyaslariyla-bizi-perisan-etti-1184153

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu