Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Katar’da darbe girişimi oldu iddiası! Türk subayın vurulduğu iddia ediliyor

Son Güncelleme:
 Katar’da darbe girişimi oldu iddiası! Türk subayın vurulduğu iddia ediliyor

Bölgede bulunan haber ajanslarından yapılan haberlere göre Katar’da darbe girişimi gerçekleştiği iddia edildi. Bir grubun iki aydan beri darbe girişiminde olduğu öne sürülürken güvenlik güçleri tarafından bu grubun basıldığı öne sürüldü. Kısa süre içerisinde darbe girişimi iddialarının gerçeği yansıtmadığı ortaya çıkarken eski görüntüleri kullanan BAE, Suud ve Bahreyn’in haberleri servis ettiği gündeme geldi.

Katar’da darbe girişimi olduğu ve darbe girişimi sırasında bir Türk subayının vurulduğu iddia edildi. Hızlı bir şekilde sosyal medyada ve internet üzerinde haberler yayılırken haberleri gündeme getirenler ise Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn Medyası oldu. Konu hakkında katarlı yetkililer bir açıklama yayınlarken söz konusu haberlerin gerçeği yansıtmadığı 3 ülke medyasının haberleri bilinçli olarak yaydığı ifade edildi. Ayrıca açıklamada Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan trollerin haberi hashtag üzerinden servis ettikleri haberlerde kullanılan görüntülerin eski olduğu ve yerinde Katar olmadığı öne sürüldü.

Yolsuzluk soruşturması sonrası başladığı öne sürüldü

Breaking İsrael News’in Haberinde eski Katar Başbakanı ve Hamad bin Jassim bin Jaber Al Thani, Şu anda Katar’ın Emir’i olan amim bin Hamad Al Sani’yi Devirmeye çalıştığı öne sürüldü. İddiaya göre Sani’nin Hamad’ın şirketlerine yolsuzluk konusunda soruşturma emri verdiği için bu kalkışma yaşandı.

Yalan haberler bilinçli yayıldı

Fakat kısa süre içerisinde sosyal medyada Katar’da iddia edilen darbe girişiminin gerçek olmadığı ve bu haberin bilinçli olarak yayıldığı tespit edildi. Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan Troll hesaplarının haberi bir etiket üzerinden servis ettikleri ve görüntülerinde eski olduğu ortaya çıkarken söz konusu görüntülerdeki yerlerin Katar olmadığı belirlendi.

Türk subayın vurulduğu iddia edildi

Ayrıca söz konusu yalan haberlerde Katar’da darbe girişimi sırasında bir Türk subayın vurulduğu da öne sürülmüştü. Yapılan açıklama ile birlikte bu iddianın da gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Yunanistan koronavirüste normalleşme sürecine girdi!
28 04 2020 - 21:48
Sokağa çıkma yasağını protesto edip sokaklara çıkan kadın koronavirüse yakalandı
28 04 2020 - 11:36
Çin’de ağzını kapatmadan öksürenlere ceza geliyor!
27 04 2020 - 15:09
Kuzey Kore’de Kim’in yerine geçecek olan kız kardeşi Kim Yo-jong kimdir? Kim gerçekten öldü mü?
26 04 2020 - 13:09
Prens Harry’nin kayınpederine gönderdiği mesajlar basına sızdı!
21 04 2020 - 16:59
Kuzey Kore Lideri Kim Jong-Un ölüyor mu durumunun kritik olduğu iddia edildi
21 04 2020 - 11:12
Yorum Yap