Haber

Kaş Bakımı Nedir? Sağlıklı Kaşlar Nasıl Olmalıdır?

Kaşların alınması, yaşın ilerlemesi, kullanılan kozmetik ürünler gibi birçok farklı etmene bağlı olarak kaşlar zaman içerisinde seyrekleşiyor. Bakışları ve yüz ifadesini direkt olarak etkileyen ve önemli bir güzellik ölçütü olarak görülen kaşların şekli ve gür olması ise birçok kişi için önem taşıyor. Bu amaçla kaş bakımı uygulamaları ön plana çıkıyor. Kaş bakımı nasıl yapılır, aşağıda yer alan yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Kaş olmayan bölgelerde yeni kaşların çıkması için lif tüketimine özen göstermek gereklidir. Lif oranı yüksek meyve ve sebzeleri yemeye özen göstermek kıl gelişimini destekler. Ayrıca bu lifli gıdaları su içerek desteklemek gereklidir, bu nedenle günde en az 2 litre su tüketilmesi önerilir.

Kaş kalınlaştırma için sarımsak ve zeytinyağı ile ev ortamında maske yapmak mümkündür. Ezilmiş sarımsak ve zeytinyağını karıştırıp bir pamuk yardımıyla kaşlara uygulamak kıl köklerinin yeniden çıkmasını destekler. Daha farklı yöntemler arayanlar sarımsak yağı sürerek direkt uygulama yapabilir ya da bir diş sarımsağı ikiye bölerek iç kısmını kaşlarına sürebilirler.

Kaşlar için besleyici bir diğer ürün de vazelindir. Vazelin yerine farklı nemlendirici kremler kullanmak da kaşları daha yumuşak ve aynı zamanda gür göstermeye yarayacaktır. Nem oranı yüksek ürünler sayesinde daha sağlıklı kıl kökleri oluşacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu