Öne Çıkan Konular
 • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
 • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
 • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
 • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
 • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Karbon Peeling Uygulaması Ne İşe Yarıyor?

Son Güncelleme:
 Karbon Peeling Uygulaması Ne İşe Yarıyor?

Karbon peeling nedir?

Karbon peeling , karbon sıvısı ile cilt lekelerinin tedavi edilmesi işlemidir. Uygulama, koyu renkli cilt tiplerinde de başarılı sonuçlar veriyor. Ayrıca, akne tedavisi ve cilt gençleştirmesi içinde tercih edilen cilt bakım yöntemlerinden biridir. Lazer kullanılarak yapılan bu uygulama kısa seanslar şeklinde gerçekleştiriliyor.

Karbon peeling uygulaması nasıl yapılır?

Karbon peeling işlemine başlanmadan evvel, cilt temizleme işlemi uygulanır. Sonrasında, işlem yapılacak bölgeye, karbon sıvısı sürülür. Karbon sıvı, cildin renk tonunu ayarlayarak cildi lazer uygulamasına hazır hale getirir. Özel içeriğe sahip bu sıvının kurumasıyla işleme devam edilir. Maske şeklini alan karbon sıvısına lazer tedavisi uygulanır. Gerekli bölgelere yapılan lazer atışları ile ciltteki leke ya da akneler  temizlenir. Lazer ışınları karbon katmanı geçerek cilt dokusuna ulaşır. O yüzden, bu tedavi sürecinin konusunda uzman doktorlar tarafından yürütülmesi önemlidir. Aksi halde, ciltte tahriş ve buna benzer kalıcı hasarlar oluşabilir. Her seansta, lazer uygulaması cilde en az 2 kere uygulanmaktadır. 

Karbon peeling uygulaması

Karbon peeling uygulaması

Karbon peeling yaptırmanın avantajları nelerdir?

Cilt tedavisinde sıkça tercih edilen karbon sıvısı uygulamasının birçok artısı bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Uygulama öncesi ve sonrası, ciltte soyulma meydana gelmez.
 2. İlk seanstan itibaren, cildin yağ ve nem dengesini sağlar.
 3. Ciltte oluşan lekelerin iyileştirilmesinde etkili bir yöntemdir.
 4. Cildin parlamasını sağlar.
 5. Uygulama her mevsimde yapılabilmektedir.

Karbon peeling acı verir mi?

Lazer cihazı işlemi esnasında, cihazda bulunan soğutma sistemi ile kişi hiç bir ağrı hissetmez. Seans bittikten sonra,  hastalar günlük rutin hayatlarına devam ederler. Tedavi boyunca hissedilen acı, sinek ısırığının verdiği acı kadardır.

karbon peeling

Karbon Peeling

Karbon peeling uygulaması kimlere yapılır?

Karbon sıvı maddesi kullanılarak yapılan lazer uygulaması tehlikeli ve sakıncalı bir uygulama değildir. Ancak kan değerleri dengeli olmayan kişilerin bu tedaviyi yaptırması önerilmez. Ayrıca, uygulama hormon değerleri normal seviyelerde olan kişilere yapılmaktadır. Hamile olan kişilerin bu tedaviyi uygulaması sakıncalıdır.

Karbon peeling uygulaması ne kadar sürer?

Karbon peeling  tedavisinde, cilt karbon sıvısını ortalama 15 dakikada emer. Lazer işlemi de genel olarak 15 dakika uygulanmaktadır. Kolay bir uygulama yöntemi olduğundan,  uygulama öğle aralarında da tercih edilmektedir. İlk seans bittikten sonra, diğer uygulama için 1 hafta kadar beklenir. 5 seansta hastalar cilt lekelerinden kurtulmaktadır. Ancak bazı derin lekelerin tedavisinde, 10 seansa kadar tedavi gerekli görülebilmektedir. Uygulama bittikten sonra, yenilenen cildin parlak görünümünü gözle görülebilmektedir. Bu uygulamanın fiyatlandırması, seans miktarına göre  değişiklik göstermektedir.

Karbon peeling uygulamasının riskli mi?

Uygulama gelişmiş cihazlar kullanılarak yapıldığı için herhangi bir zararı yoktur. Ayrıca, diğer cilt tedavi yöntemleriyle etkileşime girmez. Akne tedavisi gören bir kişi, uygulamanın ardından karbon peeling tedavisini yaptırabilmektedir. Cilt doktorları, cilt tedavisi gören hastaların tedavilerinin yanında, karbon peeling uygulamasını da önermektedir.

[su_accordion][su_spoiler title=”KAYNAKLAR” open=”no” style=”default” icon=”plus” anchor=”Kaynaklar” class=””]

 • www.mddermatoloji.com[/su_spoiler] [/su_accordion]


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
2020 Yılının Kış Moda Makyaj Trendleri
25 12 2019 - 20:41
Kadınlarda Saç Rengi Nasıl Açılır?
10 12 2019 - 16:45
Peeling Nedir? Evde Doğal Yollarla Nasıl Peeling Yapılır?
11 11 2019 - 23:51
Kusursuz bir yüz için ihtiyacınız olan 5 cilt bakım tavsiyesi
10 09 2019 - 14:40
Küçük yöntemlerle günlük yaşantınızda uygulayabileceğiniz, sizi daha sağlıklı kılacak 4 tavsiye
3 08 2019 - 13:29
Saçlarınızı geri kazanabileceğiniz 3 etkili saç çıkarma yöntemi
1 08 2019 - 16:53
Yorum Yap