Kara Kuvvetlerinde FETÖ Operasyonu: Aralarında Rütbeli Askerlerin de Olduğu 32 Gözaltı Var

Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde bulunan FETÖ yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturması kapsamında 32 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Gözaltı kararı verilen şüpheliler arasında İki Albay, 9 yüzbaşı, 18 üsteğmen, 1Teğmen ve 2 yönetici bulunuyor. Kara Kuvvetleri’nde FETÖ terör örgütü ile bağlantısı olduğu belirlenen 32 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. 17’si Aktif Görevde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından […]

24.06.2019 - 10:46
24.06.2019 - 10:46
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde bulunan FETÖ yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturması kapsamında 32 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Gözaltı kararı verilen şüpheliler arasında İki Albay, 9 yüzbaşı, 18 üsteğmen, 1Teğmen ve 2 yönetici bulunuyor.

Kara Kuvvetleri’nde FETÖ terör örgütü ile bağlantısı olduğu belirlenen 32 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

17’si Aktif Görevde

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Kara Kuvvetleri’nde görevli askerlerden FETÖ ile bağlantılı oldukları belirlenen 32’si hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Şüphelilerin terör örgütü ile kontörlü telefonlardan periyodik ve ardışık arama sistemi ile haberleştikleri tespit edilirken, 32 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltına alınan şüphelilerin 17’si hala Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde aktif görevde. Alınan ilk bilgilere göre gözaltı işlemleri Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülüyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim