Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Kan Grubuna Göre Karakter Analizi Nasıl Yapılır?

Son Güncelleme:
 Kan Grubuna Göre Karakter Analizi Nasıl Yapılır?

Kan grupları kendilerine özel hormonal dengelere sahiptirler ve bu da kan grubuna göre beslenme konusunu sıkça gündeme getirmektedir. Ancak konuyla ilgili hatırlanması gereken bir diğer durum da bu hormonların karaktere olan yansımalarıdır. Değişen ruh halinde ve zeka üzerinde kan gruplarının yeri ve önemi hakkındaki yazımızı aşağıdan okuyabilirsiniz.

kan grubuna göre karakter

Kan Grubuna Göre Karakter Analizi

Bilim adamlarına göre tanıdığımız kişilerin karakteristik özellikleri ve ruh hali üzerinde kan grubunun önemli bir etkisi var. Öyle ki Japonya’da gerçekleştirilen bir çalışma kan hücrelerinin içinde bulunduğu kimyasal reaksiyonların kişilik analizlerini yönlendirebilecek derecede etki sahibi olduğunu ortaya koymuş ve kan gruplarının kişinin karakter kimyasını da yönlendirdiğini göstermiştir.

Kan Grupları Nelerdir ?

Yaşama yetimizi devam ettirmemizde en önemli parçaların biri kan akışı olmaktadır. Kanın damarlardan geçişi ve organlara taşıdığı oksijen ve besinler sayesinde insan hayatta kalmaya devam etmektedir. Kanın eksikliği de bu nedenle birçok hastalığı beraberinde getirir ve kişinin enerjisini azaltır. Bütün hücrelerin canlılığını borçlu olduğu kan akışı basit bir sistem gibi görünse de aslında paha biçilmez değere sahip olan kan da kendi içinde gruplara ayrılır.

kan grubuna göre karakter

Vücut kütlesinin %8’ini oluşturan kan, toplum içinde farklı dağılımlar gösterir.

Kan Gruplarının Özellikleri Nelerdir?

Her 102 bireyden 42’sinde görülen 0 rH + kan grubu oldukça ağırbaşlı insanlardır. Aktif yapısına rağmen uyumlu yönü ağır basan bu insanlar kibir ve negatif düşüncelerden hoşlanmazlar. Çabuk sinirlenip çabuk sakinleşen bu insanlar hayata karşı oldukça güçlüdürler ve mantıklı yanları ön plana çıkar. Küslük ve kavga halinde hemen barışmaya meyilli olan bu gruptaki insanlar oldukça dost canlısıdırlar.

Oldukça nadir görülen ve yalnızca her 100 bireyden 5’inde görülen 0 rH – kan grubuysa biraz çekingen ve asosyal bir yapıya sahiptir. Olayları uzaktan izlemeyi tercih eden ve fazla sorumluluktan hoşlanmayan bu insanlar genelde negatif bakış açılarına sahiptir. Umulmadık yardımlar alabileceğimiz bu insanlar yine umulmadık ve ani tepkiler verebilir. Özellikle kadınların bu kan grubuna sahip olanları regl döneminde oldukça agresif tavırlar sergilemektedirler.

100 kişiden 35’inde görülen A rH + kan grubunda bulunanlar tutarsız ve değişken tavırlar sergilemektedirler. Samimi ve arkadaş canlısı olmalarına rağmen çabuk öfkelenme huyuna yenik düşen A rH pozitif kan grubu özellikleri arasında kin gütme ve kolay affetmeme özelliği de dikkat çeker.

kan grubuna göre karakter

AB rH – kan grubu 200 kişiden yalnızca 1’inde görülen en nadir kan grubu olmakla birlikte oldukça detaycı olmalarıyla dikkat çekerler. İnsanlara kolay kolay güvenmeyen ve hemen arkadaş olmayan bu grubun karakteristik özelliklerinden biri panik haline meyilli olmaları ve fazla hassas davranışlar sergilemeleridir.

Genel olarak bakıldığında kan grubu özellikleri için şu şekilde bir özetleme yapmak mümkündür:

O kan grubu özellikleri için öz güveni yüksek, cesur ve bağımsız tavırları olduğu söylenebilir.

A kan grubu özellikleri incelendiğinde bu kişilerin çabuk sinirlenen ancak yine çabuk sakinleşen, zor affeden insanlar olduğu söylenebilir.

B kan grubu özellikleri arasında hassas ve kırılgan ancak gergin, öfkeli bir yapıda olmaları dikkat çeker.

AB grubu insanları en ilginç karaktere sahip grup olmakla birlikte bu grubun istikrarlı, asil, dürüst ve güçlü duruşu dikkat çekmektedir.

İlginizi çekebilecek diğer konu başlıkları:


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Kavurma nasıl yapılır? Kurban kavurması yapılışı ve tarifi
31 07 2020 - 11:26
Hacamat ne zaman yaptırılır? Temmuz ayı hacamat takvimi 2020
19 07 2020 - 10:44
Yılan burcu özellikleri nelerdir? Yılan burcu hangi tarihler arasında?
16 07 2020 - 16:29
Burçlar değişti mi? NASA burç tarihlerinin değiştiğini doğruladı
16 07 2020 - 15:09
Haftalık Burç Yorumları 29 Haziran-5 Temmuz 2020 Haftalık Burç Yorumları
29 06 2020 - 11:57
22-28 Haziran 2020 Haftalık Burç Yorumları! Bu Hafta Burcunuz Ne Söylüyor?
22 06 2020 - 12:16
Yorum Yap