Kamuya KPSS’li KPSS’siz En Az İlköğretim Mezunu 12 Bin 120 Memur Personel Alımı Yapılacak

Türkiye genelinde bulunan kamu kurum ve kuruluşları bünyelerindeki memur personel eksikliğini gidermek amacıyla farklı pozisyonlarda görevlendirilmek üzere personel alımı yapacak. Şu anda kamuya toplamda 12 bin 120 memur ve personel alımı yapılması planlanıyor. İşte personel alımı ilanları ve detaylar...
Yorum Yap
2 dk okuma süresi
11 Eylül 2018

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Türkiye genelinde çok sayıda kamu kurum ve kuruluşu bünyelerinde bulunan memur ve personel eksikliğini kapatmak amacıyla farklı niteliklerde ve pozisyonlarda personel alımı yapmayı planlıyor. 2018 yılı içerisinde yapılacak olan personel alımı ilanlarına ilişkin detayları bu haberimizde sizlere aktaracağız. İş arayan adaylar en az ilköğretim mezunu alımı yapacak olan kamu kurum ve kuruluşlarına iş başvurusunda bulunabilirler.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından kamu kurum ve kuruluşlarının personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Şu ana kadar yayınlanan ilanlara göre kamuya personel alımı sayısı toplam 12 bin 120 olarak açıklandı. Personel alımı yapan kamu kurum ve kuruluşları adaylardan bir takım niteliklerde istiyor. Fakat açılan ilanlar arasında eski hükümlü, engelle, normal işçi ve terörle mücadele den yararlanan statüleri de bulunuyor. Haberimizin devamında kamu memur alımı ilanlarına ilişkin detayları bulabilirsiniz…

KAMU 12 BİN 120 PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Kamuya 12 bin 120 memur personel alımı ilanlarına başvuru yapmak isteyen adaylardan bazı nitelikler istenmektedir. Erkek ve kadın adaylar Kamu Kurum ve kuruluşları tarafından istenilen nitelikleri taşımaları durumunda bu ilanlara başvuru yapabilecekler. Adaylardan istenen bazı genel ve özel nitelikler şu şekildedir;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 657 sayılı devlet memurları kanununun 48 inci maddesindeki nitelikleri taşımak
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak
  • Eski hükümlü kadrosu hariç Herhangi bir suç nedeniyle hükümlü bulunmamak
  • Engelli alımlar hariç görevini yapmasına engel olacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak
  • Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak

Kamu kurum ve kuruluşları bu genel şartların yanı sıra adaylardan özel şartlarda istemektedir. Bunlar ilgili kamu kurumuna göre farklılık gösterse de eğitim şartı, KPSS şartı ve YDS şartı gibi özellikler olabilmektedir. KPSS şartı aranan pozisyonlara başvuru yapacak olan adaylar kurum tarafından istenilen KPSS puanını sınav sınavdan almış olmaları gerekmektedir. Ayrıca birçok kamu kurum ve kuruluşu memur alımları için 35 yaş şartı aramaktadır.

KPSS’SİZ PERSONEL ALIMI 2018

Bazı kamu kurum ve kuruluşları KPSS’siz memur alımı ilanları da yayınlıyor. Son dönemlerde açılan ilanlardan özellikle Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı gibi bakanlıklara en az ilköğretim mezunu KPSS şartı aranmadan personel alımı yapılmaktadır. Bu ilanları başvuru yapmak isteyen adaylar başvuru işlemlerini İŞKUR internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilir.

KAMUYA 12 BİN 120 MEMUR PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından açılan personel alımı ilanlarına başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden gerçekleştirebilirler. Bazı bakanlıklar ve kurumlar ise personel alımı başvuruları elektronik yolla ya da şahsen kabul etmektedir. İlgili personel alımı ilanının detaylarına baktığınızda bütün Başvuru bilgilerini bulabileceksiniz.

Kamu Kurum ve kuruluşlarında şu anda açık olan pozisyonlara ve iş ilanlarını haberimizin devamında ki tablodan ulaşabilirsiniz.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz basın ahlak ilkelerine uymaya söz vermiştir.Gizlilik Politikası |Hakkımızda | Künye | İletişim devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com