Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Kamil Koç’u Alan Flixbus İle Yolcu Taşımacılığında Köklü Değişiklik

Geçtiğimiz aylarda Kamil Koç firmasını bünyesine katan Flixbus, yolcu taşımacılığı sektöründe ülkemizde köklü bir değişikliğe hazırlanıyor.
Eklenme:
 Kamil Koç’u Alan Flixbus İle Yolcu Taşımacılığında Köklü Değişiklik

Geçtiğimiz aylarda Türkiye’nin otobüs taşımacılığı devlerinden biri olan Kamil Koç’u satın alarak ülkemizde hizmetlerine başlayan Flixbus oldukça dikkat çekmişti. Flixbus’ın kurucusu olarak görev yapan Andre Schwammlein konu hakkında açıklamalar yaparak ülkemizdeki hedeflerine yönelik bilgiler aktarmıştı.

Andre Schwammlein, geçtiğimiz sene 30 ülkede toplamda 45 milyon yolcu taşıması gerçekleştirdiklerini belirterek, Kamil Koç’un senelik bazda taşıdığı yolcunun ise 20 milyon olduğunu ifade etmişti.

Andre Schwammlein açıklamasında ülke ekonomisine güvendiğini ve sektörün önünün açık olduğunu dile getirerek, Türkiye ile alakalı hedeflerinin büyük olduğunu ve yolcu taşımacılığı sektörüne opsiyon sağlayacaklarını kaydetmişti.

Yolcu Taşımacılığında Yeni Dönem

Firma kurucusunun bu açıklamalarından sonra Flixbus ilk adımlarını atmaya başladı. Otobüs taşımacılığı sisteminde köklü bir değişiklik yapmaya hazırlanan Flixbus, Kamil Koç ile birlikte muavin, host ve hostes uygulamasını sondırıyor.

Yoğun hatlarda söz konusu uygulamaya başlayan şirket zaman içerisinde tüm hatlarda aynı işlemleri uygulayacak. Cazip fiyatlı taşımacılık ile öne çıkan şirket, Amerika ve Avrupa’da uyguladığı sistemi şimdi ülkemize taşıyor. Bu şekilde maliyetlerin önüne geçerek ekonomik yolculuğu hedefliyor.

2+1 otobüsleri de kaldıracak olan firma bu sayede daha çok yolcu taşımayı hedeflerken, yakın bir zaman sonrasında numarasız bilet satmaya da başlayacak. Otobüsteki koltuk sayısına göre bilet satışı yapacak olan firma servis uygulamasını da kaldırmaya hazırlanıyor.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Sınavdan önce okunacak dualar! Zihin açan dualar nelerdir?
19 06 2020 - 19:19
Bugün Burcunuz Ne Söylüyor? İşte 13 Haziran 2020 Cumartesi Günlük Burç Yorumları
13 06 2020 - 11:24
Günlük Burç Yorumları 12 Haziran 2020 Cuma
12 06 2020 - 11:10
11 Haziran 2020 Perşembe Günlük Burç Yorumları
11 06 2020 - 13:27
10 Haziran Çarşamba Günlük Burç Yorumları
10 06 2020 - 11:06
9 Haziran Günlük Burç Yorumları
9 06 2020 - 15:04
Yorum Yap