Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Kalıcı allık uygulaması nasıl yapılır?

Son Güncelleme:
 Kalıcı allık uygulaması nasıl yapılır?

Günümüzde kadınlar makyaja çok önem verse de, yükselen trendlerin başında “no make up” yani makyajlı değilmiş gibi görünmek geliyor. Bunun için pek çok kadın kalıcı makyaj uygulamalarına başvuruyor. Kozmetik dünyası da bu trende sessiz kalmıyor ve her gün bir yenilikle kadınların karşısına çıkıyor. Kozmetiğin son harikası kalıcı allık uygulaması ise şimdiden binlerce kadına ulaştı. Uygulamayı yaptırmak isteyen kadınların merak ettiği ise kalıcı allık uygulaması nasıl yapılır sorusunun cevabı.

Yazın nasıl makyaj yapılmalı?

Kalıcı allık nedir?

Yüzün yanak ve elmacık kemiği bölgesine bir makine yardımıyla uygulanan kalıcı allık, her an makyajlı gibi görünmenizi sağlayacak bir uygulamadır. Havuzda, sporda ve denizde bile makyajlı gibi görünmek isteyen kadınların gözdesi olmaya aday olan kalıcı allık uygulaması estetik merkezlerinde yapılmaktadır.

Solgun yüzleri canlandıran ve adeta makyajlıymış gibi görünmesini sağlayan kalıcı allık uygulaması 60 dakika civarında sürüyor. Kalıcı allık yaptırdıktan sonra kullanım süresi 3 – 5 sene arasında değişiyor.

Kalıcı allık uygulaması nasıl yapılır?

Kalıcı allık uygulamasına başlamadan önce en önemli aşama, kişinin cilt rengine ve tonuna uygun allığın seçilmesi. Uygun allık tonu seçildikten sonra kişinin yüz bölgesine anestezik bir krem uygulanıyor. Kalıcı kaş ve kalıcı eye liner uygulamasından farklı bir yöntemle işleme başlanıyor. Deri altına uygulanacak boya, çoklu iğnelerle derinin bazal tabakasına tatbik ediliyor. Bu uygulamaya mikro pigmentasyon adı veriliyor. Kalıcı allık uygulamasında kullanılan boyalar kimyasal içermiyor, tamamen doğal ve organik pigmentler içeriyor.

Kalıcı allık uygulamasında nelere dikkat edilmeli?

Kalıcı makyaj uygulamalarının herhangi birini yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Öncelikle uygulamanın yapılacağı merkezin temiz ve steril olması büyük önem taşır. Uygulamada kullanılacak malzemelerin tek kullanımlık olması ve paketinin yanınızda açılması gerekir. Uygulamayı yapacak kişinin temiz ve yeni bir eldiven kullanması, hastaya mutlaka temiz bir örtü ve çarşaf verilmesi uygulamanın sağlıklı ilerlemesi açısından önem taşır. Kalıcı makyaj uygulamalarından 2 – 3 gün öncesine kadar kanı sulandıracak ilaçlardan kaçınmak ve kesinlikle alkol tüketmemek de atlanmaması gereken diğer bir durumdur. Ayrıca 18 yaşından küçüklere, hamilelere, kemoterapi görenlere, cildinde mantar ya da siğil olan kişilere, emziren annelere, şeker hastalarına ve psikolojik rahatsızlığı bulunanlara kalıcı makyaj yapılmamaktadır.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Evde Yıkanabilir Kolay Maske Yapımı
9 06 2020 - 17:51
Dakikalar içinde sonuç veren koronavirüs antijen testine FDA onay verdi
10 05 2020 - 19:50
Koronavirüs sonrası çocuklarda hızla yayılan bu belirtiler için kırmızı alarm verildi!
27 04 2020 - 15:48
Şükriye Tutkun CHP’nin Fahrettin Altun yalanını ortaya çıkardı
26 04 2020 - 19:38
Virülans nedir? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca anlattı gündem oldu
23 04 2020 - 15:15
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Salgın artık kontrolümüz altında
22 04 2020 - 20:48
Yorum Yap