Nedir?

Kaju Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Çerez dendiği zaman lüksü arayanların tercihi olan kaju fıstığı diyetisyenlerin ve sporcuların da gözdeleri arasındadır. Ekvator topraklarından çıkıp gelen bu lezzetin detayları, kaju nedir, faydaları ve zararları nelerdir, sorularının yanıtıysa aşağıdaki yazımızda yer almaktadır.

İçeriğinde bulunan bir diğer önemli bileşen olan bakır sayesinde kajunun saç dökülmesine ve beyazlaşmasına da iyi geldiği bilinmektedir.

Kajunun Zararları Nelerdir?

Kan şekeri dengesini etkilediği için ameliyat olacak kişilerin en az iki hafta öncesinden kaju tüketimine son vermeleri gerekir. Aynı sebepten diyabet hastaları için de risk oluşturabileceği için bu hastalara önerilmez. Kaju tüketimi için bir diğer dikkatli olması gereken kitle de hamilelerdir. Düzenli tüketildiği takdirde kemik gelişimini desteklemesi nedeniyle küçük yaşlarda da tüketilmesi tavsiye edilen kajunun, çocuklarda alerjik reaksiyona neden olup olmadığı da gözlemlenmelidir. Tüm bu kitlelerin dikkatli tüketimi halinde kajunun bilinen önemli bir zararı bulunmamaktadır. Hatta faydaları ile balık yerine tüketilebilecek gıdalar arasında sayılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu