Ekonomi

Kafalar karıştı! İstanbul ekmek fiyatları ne kadar oldu?

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclisi tarafından geçtiğimiz günlerde resmi bir açıklama yapıldı. Açıklamada, ekmek fiyatlarına zorunlu artışa gidildiği ifade edildi. 230 gram ekmek fiyatında yapılan düzenleme ile birlikte fiyatlar 2.5 TL olarak belirlenirken kararın geç alınmış bir karar olduğu dahi vurgulanmıştı. Ancak ekmek almaya giden İstanbullular eski fiyatların geçerli olduğunu görünce kafa karışıklığı yaşadı.

Fırıncılardan açıklama: Zam Yok

Zam kararı alınmış olmasına rağmen 250 gram ekmek 2 TL, 320 gram ekmek de 2.5 TL’den satılmaya devam ediyor. Henüz kararın resmi olarak duyurulmamış olması nedeniyle eski fiyatlar üzerinden satışa devam eden fırın ve marketlerde zammın ne zaman geçerli olacağı ise bilinmiyor. Açıklamalarda 12 Kasım tarihi itibariyle zammın geçerli olacağı vurgulanmıştı.  Üstelik İstanbul genelinde ortak bir fiyat açıklanmış olmasına rağmen farklı fiyat uygulamaları da dikkat çekiyor. Bazı yerlerde 1.5 TL’ye kadar düşen ekmek fiyatı nedeniyle vatandaşlar daha uygun fiyatlı yerlere yöneliyor.

Ekmek fiyatlarında yaşanan bu kargaşa sonrasında gözler resmi mercilere çevrilmiş durumda. İstanbul’da ekmek fiyatının ne zaman zamlanacağı, zamların hangi yerleri kapsayacağının daha net bir şekilde açıklanması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu