Kadrolu personel alımı için Merkez Bankası’ından yeni ilan yayımlandı

Bugün yayımlanan bir duyuru ile Merkez Bankası mühendis kadrosuna personel alımı yapacağı haberini verdi. Söz konusu personel alımı bilgisayar mühendisi kadrosuna yapılacak. Alımların kadrolu statüde olacağı da ayrı olarak belirtildi.

26.07.2019 - 16:25
02.08.2019 - 11:37
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Bilişim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası aracılığı ile yayımladığı duyuruda tam zamanlı ve kadrolu personel alımı yapacağını duyurdu. Göreve alınacak olan adaylar bilgisayar mühendisi kadrosuna 25 personel sınırıyla başvurabilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI

Bilişim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışacak olan kadrolu personel alımı için başvuru yapacak adayların öğrenim, kamu personeli seçme sınavı puan şartı ve ileri derece yapancı dil puan şartı gibi koşulları karşılaması gerekiyor. Bunların yanında devlet kurumlarına yapılacak olan memur alımlarında aranan genel koşulların da yerine getirilmiş olması gerekiyor.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yayımlanan başvuru koşulları şunlar:

  • 01.01.1987 tarihinde veya daha sonrasında doğmuş olmak.
  • Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları sağlamak.
  • En az dört yıllık eğitim veren bilgisayar mühendisliği lisans eğitimini tamamlamış olmak.
  • Son iki yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının mülakat aşamasında elenmemiş olmak.

Söz konusu personel alım ilanına yapılacak olan başvuru süresi 26 Ağustos tarihinde başlayacak. Başvuru yapacak olan adaylar işlemlerini 3 Eylül tarihine kadar hallletmeleri gerekiyor.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim