Kadırgalı Seda’dan Şeyma Subaşı Hakkında Olay İddia: Şeyma Subaşı Hapse Girebilir

Ünlü şarkıcı Seda Sayan, Youtube kanalı Magazin Noteri’ne konuk oldu. Burada önemli açıklamalar yapan Seda Sayan, son dönemlerde kitabı ile gündemde olan Şeyma Subaşı hakkında konuştu. Şeyma Subaşı'nın kitabındaki skandal hatayı değerlendiren Seda Sayan, kitabın derhal toplanması gerektiğini ve Şeyma Subaşı'nın bu hata yüzünden hapse bile girebileceğini söyledi.

12.07.2019 - 17:09
12.07.2019 - 17:09
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Şarkıcı Seda Sayan, Milliyet Cadde yazarlarından Ali Eyüboğlu ile başarılı televizyoncu İlkay Buharalı’nın YouTube kanalına konuk oldu. Seda Sayan burada yaptığı açıklamalarında özellikle Şeyma Subaşı ile ilgili söylediği şeylerle çok konuşulacak. Son dönemlerde Şeyma Subaşı’nın gündemden düşmeyen kitabı hakkında konuşan Seda Sayan, kitabın bir an önce toplatılması gerektiğini dile getirdi.

Kitabın toplanması gerek

Acun Ilıcalı’nın eski eşi Şeyma Subaşı geçtiğimiz günlerde “Sadece Şeyma” isimli bir kitap çıkarmış ve kitap çok konuşulmuştu. Kitabın içerisinde bulunan “Cilt ve Beslenmeye Dair İpuçlarım” başlıklı bölümde ise skandal bir hataya imza atılmış ve hidroklorik asit ile hyaluronik asit karıştırılmıştı. Seda Sayan konuk olduğu YouTube kanalında bu konuda ciddi anlamda eleştirilerde bulundu. Bir an önce kitabın toplatılması gerektiğini söyleyen Seda Sayan, Şeyma Subaşı’nın kitabına inanıp uygulama yapanlar olacağını ve insanların hidrolik asit kullanması durumunda kör olacağını dile getirdi. Şeyma Subaşı’nın hiyalüronik asit demek isterken kelime hatası yaptığını belirten Seda Sayan, kullanan kişiye bir zarar gelmesi durumunda Şeyma Subaşı’nın hapis cezası bile alabileceğini dile getirdi. Eğer kitabı alıp uygulamaya kalkan biri olursa Yayınevi’nin de başının derde gireceğini belirten Seda Sayan, bahsedilen maddenin tuvalet temizleyicisi olduğunu belirterek kitabı okuyan kişilere kesinlikle böyle bir maddeyi kullanmaları gerektiği yönünde uyarılarda bulundu.

Editöryal bir sabotaj

Usta gazeteci Ali Eyüboğlu da Şeyma Subaşı’nın kitabında yapılan hata hakkında değerlendirmelerde bulundu. Aslında Şeyma Subaşı’nın bu konuda bir suçu olmadığını belirten Eyüboğlu, kitabın 3 editörü olduğunu ve sanki bütün editörlerin satır satır Şeyma Subaşı’yı rezil etmek için çalıştığını dile getirdi. Kitabı okuduğunda şişirilmiş kesik kesik bir anlatım gördüğünü belirten Eyüboğlu, içerisinde akıllara zarar özlü sözler olduğunu, hatta kocaman bir sayfa ayırarak “Herkese mutlu edemem Pizza değilim” yazmanın insanların aklı ile dalga geçmek olduğunu söyledi. Şeyma Subaşına karşı uygulanan editöryal bir sabotaj gördüğünü belirten Eyüboğlu, bu durumun bir an önce düzeltilmesi gerektiğine dikkat çekti. Doğan kitap ile konuştuğunu söyleyen Ali Eyüboğlu, kitabı toplatmayacaklarını ama bir sonraki baskıda söz konusu hatayı düzelteceklerini dile getirdi. Şeyma Subaşı ile 3 kişinin röportaj yaptığını ve finalde ise kitabı bir editörün yazdığını belirten Eyüboğlu, kitabı yazanın da bir kadın olduğunu ve böyle bir hatayı nasıl yaptığına anlam veremediğini ifade etti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim