Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Kadir Şeker’den Yeni Haber: Cezaevinde Üniversite Hazırlığına Devam Ediyor

Son Güncelleme:
 Kadir Şeker’den Yeni Haber: Cezaevinde Üniversite Hazırlığına Devam Ediyor

Konya’da bir parkta sevgilisi Ayşe D.’yi (35) darp eden Özgür Duran’ı müdahale etmek istediği sırada kalbinden bıçaklayarak ölümüne neden olan ve ardından da tutuklanan 20 yaşındaki Kadir Şeker cezaevinde üniversite sınavına hazırlanmaya devam ediyor. Cezaevindeki eğitim birimi tarafından üniversite sınavına hazırlanması için Kadir’e eğitmen eşliğinde destek verildiği öğrenilirken aynı zamanda 20 yaşındaki gencin psikolojik destek talebi üzerine dini eğitimde aldığı öğrenildi.

Konya’da 5 Şubat akşamı meydana gelen olayda Antalya’da 14 ay önce Konya’ya gelerek yerleşen Ayşe D. ve sevgilisi Özgür Duran arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine evden çıkan Ayşe D. olayın yaşandığı parka geldi. Bu sırada Özgür Duran da kadının arkasından gelerek parkta kadını dövmeye başladı. Bu sırada kütüphaneden çıkıp evine giderken olayı gören ve müdahale etmek isteyen Kadir Şeker, çıkan arbede sırasında Özgür Duran’ı kalbinden bıçaklayarak ölümüne neden oldu. Kadir Şeker olayın ardından gözaltına alınırken sevk edildiği adli mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Türkiye Ayağa Kalktı

Kadir Şeker’in başına gelenler basında ve sosyal medyada yer alınca Türkiye ayağa kalktı. Kadir’in bir kadın cinayetini engellediğini söyleyen sosyal medya kullanıcıları bir an önce serbest bırakılması gerektiğini savundu. Konu hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de bir açıklama yaparak ortada bir cinayet olduğunu ve olayın savcılar tarafından soruştur olduktan sonra hakimlerin en doğru kararı vereceğini düşündüklerini söyledi.

Cezaevinde Üniversite Sınavına Hazırlanıyor

Kadir Şeker son dakika haberleri de kamuoyu tarafından yakından takip ediliyor. İddiaya göre Kadir Şeker tutuklanmasının ardından derslerinden geri kalmamak için ailesinden üniversiteye hazırlandığı kitapları cezaevine istedi. Aynı zamanda cezaevi yönetimi tarafından mahkumların talebi üzerine eğitim birimi tarafından üniversiteye hazırlanması için eğitmen eşliğinde destek verildiği ve Kadir’in de bundan faydalandığı öğrenildi. Kadir Şeker’in hem cezaevi tarafından verilen destek hem de kendi imkanları ile üniversite sınavına hazırlanmayı sürdürdüğü de gelen bilgiler arasında yer aldı.

Dini Destek Alıyor

Diğer yandan Kadir’in talebi üzerine psikolojik destek ve dini eğitimde aldığı öğrenildi. Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturmanın büyük bir titizlikle yürütüldüğü öğrenilirken kısa süre içerisinde sonuçlandırılmasını beklendiği ifade edildi.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Kardelen Kamışlı kimdir? Hotel Carmine nerede ve neler yaşandı?
11 09 2020 - 10:38
Ankara’da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde sokağa çıkma yasağı olacak?
10 09 2020 - 11:32
Hafta sonu yasak gelen iller belli oldu mu? 12-13 Eylül 2020 hangi illerde yasak var?
8 09 2020 - 09:18
Uzman Çavuş Musa Orhan kimdir? Neden sosyal medyanın gündeminde?
26 08 2020 - 10:59
Nihat Hatipoğlu koronavirüse mi yakalandı? Sevenlerinden dua istedi
25 08 2020 - 09:46
Kadıköy’de polislerle tartışan Rana Batı’nın telefon numarası Yurtiçi Kargo çalışanı tarafından paylaşıldı
23 08 2020 - 14:13
Yorum Yap