Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Kadınlarda Saç Rengi Nasıl Açılır?

Kadınlar için çok önemli bir doğal saç rengine kavuşmak adına başvurulan bazı yollar tehlikeli olmasının yanında oldukça basit ve zahmetsizdir.
Eklenme:
 Kadınlarda Saç Rengi Nasıl Açılır?

Kadınların hayattaki en önemli hadiselerinden birisi de saçlarıdır. Hem bakımlı hem de sağlıklı saçlara sahip olmak adına sürekli olarak yeni yollar aranır. Sağlıksız bir saç ne yapılan makyaj ne de cilt bakımı ile tamamen ortadan kalkmaz.

Bunun için bazı kadınlar saçlarını boyama ihtiyacı duyar. Ancak her saç boyası istediği rengi kişiye vermez. Bunun için bazı doğal yollar da bulunmaktadır.

Oryal ile Saç Açma

Bu yol aslında bir saç için oldukça zararlı ve tehlikelidir. Oryal ile saç rengini açmak mümkün olsa da uzman bir ekip tarafından yapılmadığı takdirde saçlarınızın yanma tehlikesi bulunmaktadır. Bu yöntem genellikle önerilmez.

Papatya Suyu

Geçmiş yıllardan bu yana kullanılan bu yöntem, saçların en kusursuz hali ile doğal görünümüne sahip olmanıza neden olur. Papatyaları kendiniz toplayabileceğiniz gibi aktarlardan da bulma şansına sahipsiniz. Papatyaları kaynamış bir suya ekledikten sonra bir müddet bekleyerek saçınıza sürerek güneşe çıkın. Güneş ışınlarına maruz kaldığınız zamanda saç renginizin açılmaya başladığını görebilirsiniz.

Beyaz Sabun

Bu yollar en kolay ve zahmetsizdir. Duş esnasında saçlarınızı beyaz sabun ile yıkadıktan sonra açılmaları siz de fark edeceksiniz. Ancak bu yöntem sayesinde saçlarınızı sadece 1-2 ton kadar açma şansına sahipsiniz.

Sıvı Peroksit

Saç boyalarının yanında verilen sıvı peroksitler oldukça yararlıdır. Bunun için bazı numaralar mevcuttur. Siz kendinize en uygun olanda seçim kılın. Ancak bu işleminde bazı riskleri olduğundan dikkatli olmanızda yarar vardır. Saçlarda yıpranma yapabilir.

Sirke

Sirkenin saçlardaki etkisi oldukça fazladır. Boyayı saçlarınızdan sirke ile atma şansınız vardır. Saçlarınızı duruladıktan sonra sirke ekleyerek güneşe çıkarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Limon

Limonun içinde bulunan vitaminler ve asit saçların açılmasında oldukça yardımcıdır. Limonun suyunu saçlarınıza sürdükten sonra biraz bekleyerek durulama işlemine geçin. Bu yöntemle saçlarınızdaki ton farkını sizde hissedebilirsiniz.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
2020 Yılının Kış Moda Makyaj Trendleri
25 12 2019 - 20:41
Peeling Nedir? Evde Doğal Yollarla Nasıl Peeling Yapılır?
11 11 2019 - 23:51
Kusursuz bir yüz için ihtiyacınız olan 5 cilt bakım tavsiyesi
10 09 2019 - 14:40
Küçük yöntemlerle günlük yaşantınızda uygulayabileceğiniz, sizi daha sağlıklı kılacak 4 tavsiye
3 08 2019 - 13:29
Saçlarınızı geri kazanabileceğiniz 3 etkili saç çıkarma yöntemi
1 08 2019 - 16:53
Bu 3 bitki türü yaptığı fotosentez ile sıcakları emerek evinizi daha serin tutabilir
28 07 2019 - 15:26
Yorum Yap