Alexa
Cilt Bakımı
Cilt Bakımı
Kil Maskesi Nasıl Yapılır? Kil Maskesinin Cilde Faydaları

Antik dönemlerden beri mimarinin yanı sıra güzellik ve sağlık için de yaygın şekilde kullanılan kil, kozmetik ürünler içerisinde kendine geniş bir yer bulmaktadır. Kil maskesi nasıl uygulanır, faydaları nelerdir konuları yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 3 Dakika
Topuk Çatlaklarına Neden Olur? Topuk Çatlaması için Bitkisel Çözüm Önerileri

Zamanla üzerine binen yükün, yanlış ayakkabıların ve bakımsız kalmanın etkisiyle topuklarda meydana gelen çatlamalar ilerlediği takdirde estetik olumsuzlukların yanında acılara ve kanamalara da yol açabiliyor. Topuk çatlamasının nedenleri, bitkisel çözüm önerileri konuları yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 4 Dakika
Dudak Çatlamasının Nedenleri Nelerdir? Dudak Çatlaması için Bitkisel Çözümler

Hem sıcak hem de soğuk havalarda yaşanan bir cilt kuruluğu sorunu olan dudak çatlaması, bazen kan hastalıkları gibi sorunların da önemli bir belirtisi olabiliyor. Dudak çatlamasının nedenleri, dudak çatlamasına bitkisel çözümler konuları yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 4 Dakika
Kırışıklıklar için Doğal Yüz Maskeleri

Zamanın en belirgin etkilerinden olan kırışıklıklar birçok kadının savaşmakta olduğu yaygın cilt kusurları olarak görülür. Kırışıklıkları önlemek ya da yok etmek ev ortamında hazırlanabilen basit maske tarifleriyle mümkündür. Kırışıklıklar için doğal maske tarifleri konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 3 Dakika
Solaryum Nedir? Nasıl Çalışır? Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Özellikle kadınlar tarafından bronz bir tene sahip olmak için tercih edilen solaryum, dikkatli şekilde uygulanmadığı takdirde birçok riski barındıran bir güzellik uygulamasıdır. Solaryum nedir, faydaları ve riskleri, uygulanması konuları yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 3 Dakika
Kuru Ciltler İçin 10 Doğal Çözüm

Kuru ciltler hem acı verici hem de sinir bozucu olabilir. Kuru cildin hem bakımı hem de nemlendirilmesi oldukça zorludur. İşte kuru cildinizi nemlendirmek için etkili ve doğal çözümler...

Okunma Süresi : 2 Dakika
Gece Bakım Rutini Adımları

Gece bakım rutini bir lüks gibi gelse de aslında cildine dikkat eden her insanın yapması gereken bir bakımdır. Cildimiz en çok uykuda dinlenebildiği için uyku öncesi yapılan bakımlar çok büyük bir önem taşımaktadır.

Okunma Süresi : 3 Dakika
Yağlı Ciltler İçin Cilt Bakım Önerileri

Yağlı cilt, aslında fazlaca faydalı olan ama kontrol edilmediğinde sivilceye gibi sorunlar getirebilen bir cilt tipidir. Ancak yağlı cilt kontrole alınabilir.

Okunma Süresi : 2 Dakika
Lazer Epilasyon Nedir? Nasıl Uygulanır? Çeşitleri, Avantajları ve Dezavantajları

Kalıcı ve hızlı şekilde tüylere veda etmek isteyenlerin tercihi olan lazer epilasyon daha sık tercih edilmeye başlanan bakım ve güzellik yöntemlerindendir. Tüylerden kurtulmak için birkaç püf noktasına dikkat etmeyi gerektiren lazer epilasyon nedir, nasıl uygulanır, çeşitleri, avantaj ve dezavantajları yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 3 Dakika
DAHA FAZLA YÜKLE
Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir.. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır"