Anne & Bebek
Anne & Bebek
Çocuk Yetiştirmede Yeni Anlayış: Montessori Metodu Nedir? Nasıl Uygulanır?

Eğitim kurumları gibi evde de uygulanabilen ve üzerinde uygulanan çocuklar için mükemmel bir keşif ve gelişme deneyimi sunan Montessori metodu sayesinde yeni nesil eğitim anlayışını evinize taşıyabilirsiniz. Montessori metodu nedir ve nasıl uygulanır konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 3 Dakika
Baby Shower Nedir?: Harika Bir Baby Shower Partisi Organize Etmenin İpuçları

Bebeğinin gelişini sevdikleriyle kutlamak isteyen anneler için düşünülmüş yeni nesil parti konseptlerinden biri olan baby shower, ülkemizde de yaygın bir şekilde tercih edilen kutlamalar arasında yer almaya başlamıştır. Baby shower nedir, nasıl yapılır konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 3 Dakika
”Bebeğim Hep Uyumak İstiyor” Diyenler Buraya: Bebeklerde Aşırı Uyku Hali Neden Olur? 

Yenidoğanlar başta olmak üzere bebeklerin gün içinde büyük bir zamanını uykuyla geçirmesi oldukça normaldir. Ancak uyku isteği normalin üstünde olan bebeklerde kansızlıktan menenjite kadar pek çok hastalıktan şüphelenebilir. Bebeklerde aşırı uyku hali konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 2 Dakika
Bebeklerde Geniz Akıntısı Neden Olur? Ne Yapılmalıdır?

Bebekler de yetişkinlere benzer sorunlar yaşamakta ancak savunmasız bünyeleri nedeniyle daha büyük risk altında olmaktadırlar. Bu basit gibi görünen ancak ailelerde endişe yaratan sorunlardan biri olan bebeklerde geniz akıntısı ve geniz akıntısına bitkisel çözümler konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 4 Dakika
Bebeğiniz ve Sağlığı için Emzik Kullanımı Hakkında Tüm Merak Edilenler

Yenidoğanlarda emzik seçiminden emziği bırakma vaktine kadar soru işaretleriyle dolu olan emzik kullanımı konusu pek çok anne için soru işaretlerine neden olmaktadır. Emzik kullanımı için dikkat edilmesi gerekenler konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 2 Dakika
Bebeklerde Bağışıklık Sistemi Ne Zaman Gelişir? Nasıl Güçlendirilir?

Dünyaya korumasız gelen minik bebekler, zamanla doğru şekilde desteklendiği takdirde bağışıklık sisteminin gelişmesiyle yaşama hazırlanır. Hastalıklardan uzak ve sağlıklı büyüyen bebekler için bağışıklık sisteminin nasıl desteklenebileceği konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 2 Dakika
Annesini Emek İstemeyen Bebek için Ne Yapılmalı?

Bebeğin emmeyi reddetmesi anneler için stres nedeni olsa da bu stres annenin sütünü azaltarak çözümü daha da zorlaştırabilir. Bu nedenle anne sakinlikle bebeğin sütten kesilmesinin nedenlerini incelemelidir. Bebekler emmeyi neden reddeder, konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 2 Dakika
Hamilelikte Güzelleşmek için Temizlik ve Bakım Önerileri

Heyecan uyandıran ve kendine has öneriler gerektiren hamilelik sürecinde anne adayları hem hijyenini hem de bakımını uygulamaya devam etmeyi ister. Ancak istisnalar içeren hamilelikte güzelleşmek için farklı bakım önerilerine ihtiyacınız olabilir. Hamilelikte güzelleşmek konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 3 Dakika
Doğumu Gecikenler Ne Yapmalı? Doğum Gecikmesi Nedenleri

Aileler için büyük bir heyecan nedeni olan doğum, şüphesiz anne adayları için hayatın en önemli anlarındandır. Ancak geç doğum nedeniyle panik yapılabilmekte, bu duruma neden olan farklı etmenler bulunmaktadır. Nedenleri ve önerilerle doğum gecikmesi konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 3 Dakika
DAHA FAZLA YÜKLE
Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir.. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır"