Anne & Bebek
Bebekler Ne Zaman Su İçebilir?

Yeni anneler bebekleri için en sağlıklı olan yolu aramaya devam ediyor. Özellikle bebeklere ne zaman su verilecek annelerin kafasında soru işareti. Peki, bebekler ne zaman su içmeye başlayabilir? Bebekler ne zaman su içebilir sorusunun yanıtı yazımızda sizleri bekliyor...

Okunma Süresi : 3 Dakika
Başarılı Anne-Çocuk İletişimi Nasıl Olmalıdır?

Uzmanlar, anne-çocuk arasındaki ilişkinin çocuk gelişimi üzerinde ciddi etkileri olduğunun altını çiziyor. Çocuğun başarılı bir psikolojiye sahip olmasının, annenin sergilediği tutuma bağlı olduğu görülüyor. Çocuk iletişiminde yapılması gerekenler ve asla yapılmaması gerekenler yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 4 Dakika
Çocuklarda Boy Uzamasını Sağlayan Gıdalar Nelerdir?

Çocukların boy uzamasının, genetik faktörler dışında beslenme düzenine de bağlı olduğunu ortaya koyan uzmanlar, boy uzatan gıdaların mutlaka yenmesi gerektiğini ortaya koydu. Beslenme alışkanlıklarına eklenen bu gıdalar sayesinde kısa boylu olmak artık kalıtsal olmaktan çıkıyor..

Okunma Süresi : 4 Dakika
Hafta Hafta Gebelik Takibi İle Gebelik Haftası Hesaplama

Adet zamanın geçti ve gebelik durumundan şüpheleniyorsun. Peki, doğru hamilelik belirtileri nelerdir? Hafta hafta gebelik hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Okunma Süresi : 4 Dakika
Plasenta Nedir? Ne İşe Yarar? Plasenta Kireçlenmesi Tehlikeli midir?

Plasenta, gebelik sırasında bebeğinizin sağlıklı bir şekilde büyümesi ve gelişmesinde etkin rol oynayan ve bebeğe oksijen ve besin sağlayan rahim astarına bağlı bir organdır. Plasenta hakkında daha detaylı bilgi almak ve plasental bir rahatsızlık olan Plasenta Kireçlenmesi ile ilgili önemli bilgiler için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Okunma Süresi : 3 Dakika
Çocuk Yetiştirmede Yeni Anlayış: Montessori Metodu Nedir? Nasıl Uygulanır?

Eğitim kurumları gibi evde de uygulanabilen ve üzerinde uygulanan çocuklar için mükemmel bir keşif ve gelişme deneyimi sunan Montessori metodu sayesinde yeni nesil eğitim anlayışını evinize taşıyabilirsiniz. Montessori metodu nedir ve nasıl uygulanır konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 3 Dakika
Baby Shower Nedir?: Harika Bir Baby Shower Partisi Organize Etmenin İpuçları

Bebeğinin gelişini sevdikleriyle kutlamak isteyen anneler için düşünülmüş yeni nesil parti konseptlerinden biri olan baby shower, ülkemizde de yaygın bir şekilde tercih edilen kutlamalar arasında yer almaya başlamıştır. Baby shower nedir, nasıl yapılır konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 3 Dakika
”Bebeğim Hep Uyumak İstiyor” Diyenler Buraya: Bebeklerde Aşırı Uyku Hali Neden Olur?

Yenidoğanlar başta olmak üzere bebeklerin gün içinde büyük bir zamanını uykuyla geçirmesi oldukça normaldir. Ancak uyku isteği normalin üstünde olan bebeklerde kansızlıktan menenjite kadar pek çok hastalıktan şüphelenebilir. Bebeklerde aşırı uyku hali konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 2 Dakika
Bebeklerde Geniz Akıntısı Neden Olur? Ne Yapılmalıdır?

Bebekler de yetişkinlere benzer sorunlar yaşamakta ancak savunmasız bünyeleri nedeniyle daha büyük risk altında olmaktadırlar. Bu basit gibi görünen ancak ailelerde endişe yaratan sorunlardan biri olan bebeklerde geniz akıntısı ve geniz akıntısına bitkisel çözümler konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 4 Dakika
DAHA FAZLA YÜKLE
Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com