Alexa
Anne & Bebek
Anne & Bebek
Yeni Doğmuş Bebekler Yaz Mevsiminde Nasıl Giyindirilmelidir?

Özellikle ilk defa çocuk sahibi olanlar için yeni doğmuş bebeklerine ne kadar ve nasıl giysiler alacağı konusu stresli ve endişeli olabilir. Eğer bebeğinizin yaz mevsiminde dünyaya geleceğini bekliyorsanız yazımızın devamında size verdiğimiz tavsiyelere bakabilirsiniz.

Okunma Süresi : 3 Dakika
Yeni Doğan Bebeğin Giysilerini Yıkama Önerileri

Bebeğiniz çok hassas bir cilde sahiptir. Onun cildiyle direkt temasa geçen giysilerin yıkanması oldukça önemli bir süreçtir.

Okunma Süresi : 2 Dakika
Doğumu Kolaylaştıran Yöntemler

Doğum her kadın için farklı şiddet ve sürelerde kasılma sancıları demek olsa da bu süreci olabildiğince rahat ve hızlı şekilde tamamlamanın ipuçları herkes için geçerlidir. Doğumu kolaylaştıran yöntemler nelerdir konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 3 Dakika
Bebeklerin Daha İyi Uyuması için Tavsiyeler

Bebeklerin özellikle ilk ayları yeni anneler için gece uykusunun sık sık bölündüğü dönemler demektir. Ancak oldukça normal olan ve zamanla düzelecek olan bu uyku düzeni için basit birkaç öneri ile annenin ve bebeğin daha düzenli ve kaliteli uykuya sahip olması sağlanabilir. Bebek uyutmak için öneriler yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 3 Dakika
Çocukların Yürüteç Kullanmasının Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Bebeklerin ilk adımlarıyla birlikte ailelerin ilk başvurduğu gereç olan yürüteçler, aslında faydaları ve yürümeye olan desteği ile bilinse de sık kullanıldığında beraberinde ciddi motor gelişim sorunlarına yol açabiliyor. Çocukların yürümesinde yürüteç kullanmanın yararları ve zararları konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 4 Dakika
Annelerde Süt Üretimi ve Süt Üretimini Arttırmanın Yolları

Kadınlar yeni anne olduklarında süt üretimi ve emzirmekle ilgili birtakım problemler yaşayabilmektedir ve bu problemler oldukça normaldir. Süt üretimini arttırmak için belli yöntemler bulunmaktadır. İşte bu yöntemler

Okunma Süresi : 2 Dakika
Doğum Sonrası Depresyon Nedir? Nedenleri, Belirtileri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir?

Hamilelik ve sonrası yoğun hormonal ve yaşamsal değişimlerin yaşandığı, herkes için zor görülen bir dönem. Doğum sonrası depresyon nedir, belirtileri, nedenleri, tedavi nedir, konuları yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 4 Dakika
Anensefali Nedir? Nedenleri ve Çeşitleri Nelerdir? Tanısı ve Tedavisi Nasıldır?

Anensefali, beynin ya da kafatasının gelişmemesine bağlı doğumsal bir defekttir. Farklı türleri olan ve nedeni kesin bulunamayan anensefaliyi önlemek için folik asit desteği önemlidir. Anensefali nedir, nedenleri ve çeşitleri nelerdir, tanısı nasıl konur ve nasıl tedavi edilir konuları yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 3 Dakika
Hamilelikte Spor Yapmanın Anne ve Bebek Sağlığı Üzerine Etkileri

Hamilelikte spor yapmanın hem anne hem bebek sağlığı üzerine birçok olumlu etkisi mevcuttur. Ancak riskli durumlarda kalmamak için hamilelerin spor yapmadan öncesinde ve esnasında uzman gözetiminde olması, önemli birkaç öneriye dikkat etmesi gereklidir. Hamileyken spor yapmak, faydaları, riskleri yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 5 Dakika
DAHA FAZLA YÜKLE
Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir.. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır"