Basit Ve Kullanışlı Kadın Saç Modelleri Nelerdir Ve Nasıl Yapılır?

Kadın saç modelleri denilince akla bir çok şekil, renk ve uzunlukta tarzlar gelmektedir. Ancak çoğu saç modeli evde bakım gerektirmektedir. Buna vakit harcamayı istemeyen kadınların uzun ve kısa olarak kullanabileceği basit ve kullanışlı kadın saç modelleri bulunmaktadır. Bu yazımızda, az zaman harcayarak şık ve havalı görünüm elde etmek isteyen kadınlar için uygun olan saç modellerinden […]

17.12.2018 - 20:04
17.12.2018 - 20:04
Yorum Yap
5 dk okuma süresi

Kadın saç modelleri denilince akla bir çok şekil, renk ve uzunlukta tarzlar gelmektedir. Ancak çoğu saç modeli evde bakım gerektirmektedir. Buna vakit harcamayı istemeyen kadınların uzun ve kısa olarak kullanabileceği basit ve kullanışlı kadın saç modelleri bulunmaktadır. Bu yazımızda, az zaman harcayarak şık ve havalı görünüm elde etmek isteyen kadınlar için uygun olan saç modellerinden bahsedeceğiz.

Basit Ve Kullanışlı Kısa Kadın Saç Modelleri

Genellikle kısa saç modellerine kolaylıkla şekil verilebilmektedir. Bunun yanı sıra, kadınlar hem basit hem de kullanışlı saçlara sahip olmanın yanı sıra, şık bir görünümde elde etmek isterler. Aşağıda sizin için sıraladığımız modeller, basit ve kullanışlı kısa kadın saç modelleri arasında çok revaçta olan tarzlardır.

Katlı bob kesim:  Katlı bob kesim tarzının en güzel yanı, saçlar ne kadar dağınık bırakılırsa o kadar hava katmasıdır. Uzun yıllar moda olan bu saç stili, 2018-2019 yılları arasında da oldukça popüler olacak. Katlı kesime sahip olduğu için, hafif jöle ya da saç spreyi ile ellerle dağınık saç havası verilmektedir. Özellikle ince saçlı kadınlar için kullanışlı bir modeldir.

Tomboy saç modelinde, perçemler saçın üst bölümlerinden başlayacak şekilde kesilmektedir.

Tomboy saç modelinde, perçemler saçın üst bölümlerinden başlayacak şekilde kesilmektedir.

Tomboy kesimi model: Bu saç modelinde, perçemler saçın üst bölümlerinden başlayacak şekilde kesilmektedir. Saça hacim kazandıran bu model sayesinde, artık ince saçlı kadınlarda dolgun saçlara sahip olmaktadır. Sırt dekolteli kıyafetlerle de oldukça uyumlu bir tarzdır.

Önleri hareketli saç modeli: Kesimi çene hizasında biten bu saç modelinde, saçın önlerine hareket katmak için, katlar atılmaktadır. Banyo sonrasında kısa sürede saça hacim vermek için, saç spreyinin kullanılması yeterlidir. Böylece hem yazın hem de kışın şıklığınızı korumak için, çok vakit harcamanıza gerek kalmayacak.  Kadın saç modelleri içerisinde, en çok tercih edilen modellerden biridir.

Kesimi çene hizasında biten bu saç modelinde, saçın önlerine hareket katmak için, katlar atılmaktadır.

Kesimi çene hizasında biten bu saç modelinde, saçın önlerine hareket katmak için, katlar atılmaktadır.

Yanları tıraşlı model: Banyodan sonra, saç şekillendirici kullanmak istemeyen kişiler için en kullanışlı yöntemdir. Bu modelde saçın üst ve ön kısımları uzun ve sağ sol kısımları çok kısa kesildiğinden, ekstra bir saç ürünü kullanmaya gerek kalmamaktadır.

Choppy stil, katlı kesim saç modellerinden biridir.

Choppy stil, katlı kesim saç modellerinden biridir.

Choppy stil: Katlı kesim modellerinden biri olan Choppy tarz saç stili, dağınık model olarak kullanıldığı için, saça hacim vermeye gerek kalmamaktadır. Banyodan sonra, saçını şekillendirmek istemeyen kadınlar için ideal bir tarzdır.

Asimetrik kısa saç: Pratik bir model olan asimetrik kısa saç uygulamasında, kesim aşamasında saçın sağ ve sol tarafında boyut farkı olmaktadır. Bu sayede farklı ama bir o kadarda şık  bir görünüm elde edilir. Bu modelde, ilgiyi üzerine çekmek isteyen kadınlar, farklı saç renkleri ile kullanabilirler.

Basit Ve Kullanışlı Uzun Kadın Saç Modelleri

Uzun kadın saç modelleri genelde çok bakım gerektirmektedir. Kısa saç değilde uzun saç  seven kadınların özellikle “2018-2019” yılında, az vakit harcayarak çok şık görünebilecekleri  uzun saç modelleri mevcut. Bu nedenle, sizler için basit ve kullanışlı kadın saç modellerini sıraladık.

Yalnızca, saç şekillendirici ile saçlara hafif dalga vererek havalı saçlara sahip olunabilir.

Yalnızca, saç şekillendirici ile saçlara hafif dalga vererek havalı saçlara sahip olunabilir.

Uzun saçlar: Genellikle duştan sonra, bakım için oldukça uzun vakit gerektiren uzun saçlar, artık kısa sürede şekil alabilmekte. Yalnızca, saç şekillendirici ile saçlara hafif dalga vererek havalı saçlara sahip olunabilir. Saçlarını toplu olarak kullanmayı seven kadınlar için, örgü saç modelleri de kullanılabilmektedir.

Kakül kesimi: Saç modellerinde kakül kesimi kullanmak, her yaştan kadının daha genç ve havalı görünmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca, kullanım kolaylığı açısından, kakül kesimi saç uzmanları tarafından önerilen bir modeldir. Orta boy ve uzun saçlar için kakül kesimi saç, hem toplu hem de dağınık şekilde  kullanılabilmektedir. Bu sayede, günlük hayattan tutun da davete kadar her yerde, kadınlar tarzları ile dikkat çekebilmektedir.

İnce ve düz saçlı  kadınlar, daha dolgun saçlara sahip olmak için, perçemli saç modelini kullanabilir.

İnce ve düz saçlı  kadınlar, daha dolgun saçlara sahip olmak için, perçemli saç modelini kullanabilir.

Perçemli saç modeli:  İnce ve düz saçlı  kadınlar, daha dolgun saçlara sahip olmak için, perçemli saç modelini kullanabilir. Ancak dalgalı ve kalın telli saçlarda, bu model çok kullanışlı değildir. Çünkü kıvırcık saçlı kadınların, banyodan sonra, perçemlerine şekil vermeleri gerekmektedir. Bu da kısa sürede hazırlanmamak anlamına gelmektedir.

Uzun bob saçlar:  Bob saç modelleri, hem kısa hem de uzun olarak kullanılan oldukça tarz bir saç stilidir. Aynı zamanda banyodan sonra saça şekil vermek için, uzun saatler ayrılmasına gerek kalmamaktadır. İsteğe bağlı olarak, hem düz hem de dağınık şekilde kullanılabilir. Düz olarak kullanmak isteyenlerin, saçlarına maşa yapmaları yeterlidir. Dağınık tarzda kullanmak isteyen kadınlar, saç tiplerine uygun saç şekillendirici ürününü kullanmalılar.

 

Yukarıda bahsettiğimiz kadın saç modelleri, hem kullanış açısından rahat hem de ilgi çekici tarzlardır. Üstelik, her türlü yüz tipine uygun olduğu için, az zaman harcayarak, hem güzel hem de bakımlı görünmek isteyen kadınların denemek isteyecekleri modellerdir.

[su_accordion][su_spoiler title=”KAYNAKLAR” open=”no” style=”default” icon=”plus” anchor=”Kaynaklar” class=””]

  • www.elle.com[/su_spoiler] [/su_accordion]

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim