KADEM Başkanı Gümrükçüoğlu: Eşcinsellik gibi sapkın eğilimler inancımıza ve kültürümüze aykırıdır

KADIN ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, dernekle ilgili olarak son günlerde gündeme gelen iddialara bir basın toplantısı düzenleyerek yanıt verdi. Uluslararası hiçbir vakıftan KADEM’e fon aktarılmadığını söyleyen Gümrükçüoğlu, asla böyle bir başvurunun olmadığını ifade etti.

11.07.2019 - 16:23
11.07.2019 - 19:17
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

KADEM Derneği’nin Kısıklı’da bulunan binasında basın toplantısı düzenleyen KADIN ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, son dönemlerde basında ve sosyal medyada dernek hakkında gündeme gelen iddialara yanıt verdi. Dernek binasına fahiş kiralar ödendiği yönündeki iddialar hakkında konuşan Gümrükçüoğlu, dernek binasının kiralık olmadığını derneğin kendi mülkü olduğunu dile getirdi. Derneğe yapılan bağışlarla binanın özel bir şahıstan satın alındığını belirten Gümrükçüoğlu, tapu kayıtlarında açık ve ortada olduğunu, iddialardaki gibi herhangi bir kiranın söz konusu olmadığını ifade etti. Bütün sivil toplum kuruluşları gibi KADEM Derneği’nin de özel bağışlarla ayakta durduğunu belirten Gümrükçüoğlu, dernek giderlerinin dernekler masası tarafından vakıf giderlerinin ise Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından denetlendiğini dile getirdi.

Hiç bir uluslararası vakıftan fon almıyor

Son dönemlerde vakfın uluslararası vakıflar tarafından fonlandığı konusundaki iddialar hakkında da açıklama yapan Gümrükçüoğlu, KADEM’in hiçbir uluslararası vakıftan fon almadığını dile getirdi. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, gündemdeki bir diğer konunun ise toplumsal cinsiyet konusu olduğunu belirterek, bu alanda da ciddi bir kavram kargaşası olduğunu ve cinsiyetin sadece kadın ve erkeğin işaret ettiğini dile getirdi. Sadece kadınlara değil erkeğe de mağduriyet oluşması durumunda kültürel dahi olsa karşı çıktıklarını belirten Gümrükçüoğlu, dernek olarak yapmaya çalıştıkları şeyin toplumsal cinsiyet adaleti gereği kadın ve erkek rollerinin karşı tarafa zarar vermeyecek şekilde tesis edilmesi olduğunu dile getirdi.

Sapkın eğilimler inancımıza ve kültürümüze aykırıdır

Gümrükçüoğlu açıklamasının devamında eşcinsellik gibi kavramların yaratılışı ve kültüre aykırı eğilimler olduğunu belirterek, herkesin insan haklarına sahip olduğunu ve bu hakların korunması gerektiğini fakat sapkın eğilimlerin inanca ve kültürel değerlere tamamen aykırı olduğunu ifade etti. Sapkın eğilimlerin birey ve aile sağlığının yanı sıra neslin ilerlemesi bakımından da son derece sakıncalı olduğunu belirten Gümrükçüoğlu, bu eğitimlerin toplumsal olarak görünür olmasına ve tespit edilmesinde kesinlikle karşı olduklarını dile getirdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim