Kabuklu fındık fiyatları hakkında Ak Partili Öztürk’ten açıklama: Hükümetimiz gerekeni yapmıştır

Ak Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk kabuklu fındık fiyatları hakkında önemli açıklamalar yaptı. AK Partili Öztürk açıklamasında, 500 bin civarında üreticiye yakından ilgilendiren fındık fiyatları konusunda hükümetin gerekeni yaptığını söyledi.

26.07.2019 - 19:47
26.07.2019 - 23:03
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fındık üreticisine fındık fiyatları ile ilgili müjdeyi vermesinin ardından yazılı bir açıklama yaptı. Ak Parti Milletvekilleri tarafından oluşturulan “Fındık Çalışma Grubu”nun yoğun çalışmaları sonucu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fiyat midesini verdiğini belirten Öztürk, Toprak Mahsulleri Ofisinin alım için görevlendirildiğini ve alım kampanyasına Kurban Bayramı’nın hemen sonrasında başlanacağını söyledi.

Kurban bayramı sonrası alımlar başlayacak

Öztürk açıklamasında 2019 yılında ürünü fındık piyasasının düzenlenmesi ve fındık üreticilerinin mağduriyet yaşamaması için istişare ve değerlendirmelerde bulunduklarını belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bu minvalde Bugün bir toplantı yaptıklarını ve fındık üreticileri için müjdeli haberin geldiğini dile getirdi. Öztürk açıklamasının devamında; “50 randıman Giresun kaliteli kabuklu fındık için taban fiyatın 17 lira, levant kaliteli kabuklu fındık için fiyatın 16,5 lira olduğunu açıkladı. Buna ek kilogram başına yaklaşık 2 lira olan mazot, gübre desteği ve alan bazlı destek de eklenince kilogram fiyatları 19 lira ile 18 buçuk lira arasına gelmektedir. TMO da Kurban Bayramı’nın hemen sonrasında alım kampanyasına başlayacak.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim